Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Feb 2003, 18:14   #1
gaga
Novice
 
gaga
 
Join Date: Mar 2002
Location: www.gratuite.ro
Posts: 4
Send a message via Yahoo to gaga
o reclamatie !!!

:cry:
Buna ! Ma numesc Puscas Puiu si am o problema. Am castigat luni(27 ianuarie 2003) o invitatie la Multiplex si am ramas placut surprins de lucrul acesta. In regulamentul de acolo scria clar:
"Aceasta invitatie este valabila in zilele luni-joi din saptamana urmatoare afisarii castigatorului"
Deci invitatia era castigata de luni(27 ian) si premiul in cazul regulamentului ar fi trebuit sa-l ridic incepand cu data de 3 februarie(adica de luni pana joi din saptamana urmatoare).
Azi joi(6 februarie) am fost la Multiplex si de acolo mi s-a spus ca premiul este de saptamana trecuta si ca nu am dreptul sa- folosesc si saptamana aceasta aveau deja alte liste in care nu figuram. Am incercat sa-i explic persoanei de acolo dar mai mult m-am injosit eu. Am plecat dezamagit si m-am simtit prost fata de persoana care ma insotea. As vrea totusi o explicatie daca are cineva...
gaga is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2003, 20:50   #2
imported_addy
Novice
 
imported_addy
 
Join Date: Jan 2003
Posts: 22
O explicatie exista. Este chiar una foarte simpla.
Exista un castigator afisat luni 27.01.2003 in persoana lui Puscas Catalin.
In fiecare zi se afiseaza un castigator pentru ziua precedenta.
In dreptul numelui este trecuta data 26.01.2003 (duminica), ceea ce inseamna ca invitatia era valabila in perioada 27.01.2003 - 30.01.2003 (luni - joi).
imported_addy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2003, 22:02   #3
gaga
Novice
 
gaga
 
Join Date: Mar 2002
Location: www.gratuite.ro
Posts: 4
Send a message via Yahoo to gaga
"Premiul consta intr-o invitatie de 2 locuri la Cinema Hollywood Multiplex Bucuresti Mall. Aceasta invitatie este valabila in zilele luni-joi din saptamana urmatoare afisarii castigatorului. Invitatia se va ridica de la cinematograf pe baza unui act de identitate.Castigatorul isi poate alege filmul si ora de rulare a acestuia, exceptie facand spectacolele in avanpremiera."

Acesta este regulamentul...
In el se spune clar : "este valabila in zilele luni-joi din saptamana urmatoare afisarii castigatorului".Castigatorul acestui concurs a fost AFISAT LUNI(chiar daca era premiul de duminica...in ziua de LUNI A FOST AFISAT !!!).deci saptamana in care se afisase castigatorul este 27.01.2003 - 30.01.2003 pentru ca luni a fost 27 ianuarie.
Explicatia primita nu este chiar atat de simpla tinand cont de REGULAMENT.
Astept un raspuns.
Multumesc anticipat !
Puscas Catalin
gaga is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2003, 08:31   #4
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Castigatorii dintr-o saptamana (de luni si inclusiv pana in ziua de duminica) se pot duce in saptamana urmatoare (luni - joi) la Mall. Intr-adevar regulamentul nostru nu este prea clar, dar... Nu este normal ca respectivul castigator sa se duca peste inca o saptamana... Pana acum a fost inteles foarte bine sistemul nostru... deci tu ai castigat pe 26 si te puteai duce in perioada 27-30.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2003, 13:53   #5
Anonymous
Guru
 
Anonymous
 
Join Date: May 1978
Posts: 40,392
Daca eu stiam de faptul ca ma pot duce chiar de a doua zi credeti ca as fi ratat ocazia ?Nu imi pemit in mod normal sa merg la Mall si era o ocazie destul de mare. Eu chiar asa am inteles....ca trebuie sa merg abia peste o saptamana.

P.S. Este a doua oara cand am probleme cu o invitatie de pe www.cinemagia.ro.Am castigat mai demult si o invitatie la Studio care era pentru o alta ora decat cea afisata pe site si cand am ajuns filmul incepuse de jumatate de ora si nu am mai intrat. Intamplator, am fost la film cu aceiasi persoana de atunci si joi pentru Multiplex.

P.P.S.Tin sa precizez ca apreciez foarte mult initiativele,evenimentele si concursurile de pe acest site. Am castigat la mai multe concursuri invitatii si obiecte promotionale, am vazut filme rulate special, am castigat chiar si un abonament la Elvira Popescu si nu au fost probleme. Va multumesc pentru toate !!!
Anonymous is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Feb 2003, 10:34   #6
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Imi pare extrem de rau pentru cele intamplate... o sa schimbam formularea din regulament pentru a nu mai fi probleme pe viitor...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2004, 10:06   #7
Scorpion
Senior
 
Scorpion
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 83
Deci pana la urma cum a ramas ? Daca se afiseaza luni cand se ridica invitatia ?
Scorpion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2004, 10:06   #8
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Daca se afiseaza luni, invitatia este valabila in saptamana urmatoare in perioada luni-joi.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2004, 18:07   #9
Scorpion
Senior
 
Scorpion
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 83
Sper ca pe viitor sa oferiti invitatii si la alte cinematografe, eventual la cele de tip multiplex care vor aparea in viitorul apropiat in Bucuresti
Scorpion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2004, 20:34   #10
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
sau alea de pe marte sau de pe luna.....
din viitorul inaintat
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells