Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Mar 2005, 14:08   #1
Dino
Veteran
 
Dino
 
Join Date: Nov 2002
Location: banner
Posts: 148
Unde este programul Movieplex Plaza Romania?

Ce se intampla? Nu o sa il mai afisati de loc? Sau e ceva temporar?
Ca observatie suplimentara, pentru saptamana trecuta am identificat un film care avea orele de difuzare prezentate aici necorespondente cu realitatea de la cinematograf. (Vanity Fair).
Dino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2005, 14:42   #2
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Sorry era o greseala de la noi. El era bagat dar nu se afisa. Acum e totul ok.
In legatura cu Vanity Fair si problemele de ore, asa ne-au venit de la ei...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2005, 19:14   #3
Dino
Veteran
 
Dino
 
Join Date: Nov 2002
Location: banner
Posts: 148
Sugestie Movie Plaza

Poate ar trebui sa-i intrebati pe cei de la Movie Plaza (si sa afisati cu steluta) care filme ruleaza la sala Lounge. Saptamana asta de exemplu au 2 avanpremiere si (ca sa vezi!!) AMBELE la sala Lounge. Si lucrul asta se intampla regulat. O manevra ieftina ca sa bage oamenii si in sala aia superscumpa. Pana ajungi la cinematograf e imposibil sa afli daca un film ruleaza in acea sala, pentru ca la telefonul de contact nu reaspunde nimeni.

Cu alte cuvinte , cauti si tu un film nou de vazut, alegi o avanpremiera mergi la cinematograf si afli ca filmul costa 500 000 lei, suma MULT mai mare decat cea de 170 000 la cat te asteptai. Daca inmutesti cu 2 iti dai seama ca seara ta de cinematograf te costa cat o cina la un restaurant de super lux.

Din chestia asta sufera cel mai mult cinefilii, care vor sa vada un anume film si nu unul la nimereala, ca tot au iesit in oras. Nu e vina Cinemagia, bineinteles, insa ar fi un serviciu intr-adevar util pentru cei care merg la Movie Plaza. Ar fi singurul loc in care ai putea afla daca o sa dai 500 000 pe bilet (citeste: o sa renunti la film) sau doar 140 000-170 000.
Dino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2005, 21:46   #4
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
chiar ma intrebam ce filme ruleaza la sala lounge... deci intai avanpremierele... hmmmm..
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2005, 22:32   #5
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Re: Unde este programul Movieplex Plaza Romania?

Originally Posted by Dino:
Ce se intampla? Nu o sa il mai afisati de loc? Sau e ceva temporar?
Ca observatie suplimentara, pentru saptamana trecuta am identificat un film care avea orele de difuzare prezentate aici necorespondente cu realitatea de la cinematograf. (Vanity Fair).

Mda, acolo a fost o aiureala totala cu aia, vezi la 'vreau sa stiu' topicul despre plaza, am scris mai mult acolo despre intamplarea tragicomica. Movieplex-ul asta nou e cam de cacat, cred eu, inclusiv vip room-ul sau whatever.
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2005, 13:00   #6
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Ptr Dino.
Chestii de genul asta am patit si cu Glendale Jolie Ville unde au si ei o sala VIP cu pretul biletului 400.000. Acolo insa am rezolvat problema cu suportul lor, punand separat pe site filmele care ruleaza la sala VIP.
Cu Movieplex-ul din Plaza Romania este insa o problema. Dupa ce ca trebuie sa-i sunam saptamanal dupa programarea filmelor, EI NU VOR (cica nu stiu dinainte) sa ne spuna ce filme ruleaza la sala Lounge.
Deci nu e vina noastra, e o manevra publicitara ca sa nu se stie dinainte si ca sa atraga spectatori... Dar acum, sincer cred ca mai mult au de pierdut cu asta decat de castigat.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells