Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Jan 2010, 16:27   #1
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
"Case 39"

Dacă v-a plăcut Pandorum, atunci veţi putea fi îngăduitori cu următorul film al lui Christian Alvart, Case 39, de vineri - 15 ianuarie - în cinematografe.

Horror croit după reţeta clasică - o fetiţă cu o aparenţă ingenuă este, de fapt, un demon - Case 39 vine la o săptămână după un alt horror, Paranormal Activity, mult mai insinuant. Dacă Case 39 te ţine în suspans, dar îl uiţi după ce ai plecat din sala de cinema, Paranormal te bântuie multe nopţi de la vizionare, în ambele cazuri fiind vorba de tema posesiunii.

Jodelle Ferland şi Renée Zellweger sunt protagonistele Cazului 39, dar "perechea" este sub cea formată de Vera Farmiga şi Isabelle Fuhrman în horror-ul pe care îl vedeam în noiembrie, anul trecut - The Orphan.

Cu toate acestea, fanii genului vor avea şi ce gusta: demonul din Case 39 aduce la viaţă scenariile cele mai înspăimântătoare din imaginaţia celor pe care vrea să-i piardă. La câteva am rezonat şi eu...
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2010, 16:31   #2
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Case 39 e un film bun care mi-a placut.La fel si Orphan.

Insa nu acelasi lucru pot spune despre Pandorum care m-a cam plictisit pe la jumatatea filmului la fel ca si Paranormal Activity.

Primele doua filme nu le-as pune in aceeasi categorie cu ultimele doua.
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2010, 22:42   #3
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Daca fata e de fapt un demon, atunci trailerul de la Case 39 e cel mai misleading pe care l-am vazut vreodata.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells