Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Sep 2005, 14:31   #1
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Sau cind esti pe stop.
In plus, trebuie sa marturisesc ca pe mine Marge nu ma irita, ci ma infurie de-a dreptul, asa cum te infurie o musca verde de cacat care ti se aseaza pe prajitura.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2005, 14:55   #2
obvious
Guru
 
obvious
 
Join Date: Sep 2004
Location: KINOTHERAPEut.
Posts: 654
Originally Posted by Ambra Blu:
Sau cind esti pe stop.
In plus, trebuie sa marturisesc ca pe mine Marge nu ma irita, ci ma infurie de-a dreptul, asa cum te infurie o musca verde de c**** care ti se aseaza pe prajitura.

8)
__________________
today you listen to jazz, tomorrow you betray your country.
obvious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2005, 17:10   #3
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
Eu dac-as fi in locul lui Emanuel sau Pitbull as inchide topicul asta, asa, pentru linistea tuturor, si l-as deschide la anul sau cind e gata filmul. Toata lumea da credit lui 'California Dreaming', mai putin Marge, deci discutia de acum inainte va fi de genul 'seul contre tous', dar la modul neinteresant (pina acum n-am intilnit cinefili pasionati de partea financiara a filmelor, deci cel putin din punctul asta de vedere mi se par inutile 'investigatiile' tale, Marge).

(a vorbit o cinefila)
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2005, 19:36   #4
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Teoretic, da, asa ar trebui, dar... futu-i, "nu se întruneste conditili". Marge nu înjurä, nu vorbeste obscen, nu încalcä regulamentul forumului... desi, evident, toatä atitudinea ei fatä de restul lumii e ofensivä si pernicioasä... A zis Obvious, a zis Ambra, am zis si eu cândva... tot degeaba.
Personal, am ales solutia cea mai igienicä: o ignor, o las sä-si facä numärul... Cititorii topicului n-au decât sä-i lase în pace aberatiile si sä retinä numai informatiile. Pe astea nu i le poate contesta nimeni.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2005, 19:44   #5
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
I beg to differ... Cu tot respectul pentru oamenii care fac film, cu ce va supara ca cineva comenteaza (fara rautate! si fara chestii de gen "pe loc repaus") pe marginea proiectului vostru? Ca doar e forum de film. Unde e loc de asociatii diverse, ar trebui sa fie loc si de comentarii de toate culorile.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2005, 19:54   #6
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by europe_east:
(fara rautate! si fara chestii de gen "pe loc repaus") .
Sorry, Europe. MULTA räutate, insidioasä, arogantä, veninoasä, transparent ascunsä sub pretiozitäti de exprimare. Dar tu ai prea mult bun-simt, generozitate si încredere în oameni ca sä observi.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2005, 20:19   #7
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by cherryblossom:
Toata lumea da credit lui 'California Dreaming',

Well, eu nu, dar din propensiunea mea pentru indoiala tomista: nu cred pina nu vad. Pe de alta parte, userul Marge Gunderson vorbeste in totala necunostinta de cauza, cu singurul scop de a se baga in seama. Cu googlectuals ca ea n-as putea sa ma sterg nici la cur. Mori, fa.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2005, 22:07   #8
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
Originally Posted by Ambra Blu:
Well, eu nu, dar din propensiunea mea pentru indoiala tomista: nu cred pina nu vad.

de acord cu tine, toti facem la fel.. dar sint de parere ca cei care chiar vor sa faca ceva trebuie sprijiniti, nu descurajati, eu la asta ma refeream.
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2005, 02:08   #9
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Bai de atunci tot mananci cacat? Mi-as fi imaginat ca te opresti la un moment dat? Strong stomach, eh? Am impresia ca tu te crezi relativ importanta pentru ca noi iti dam atentie. Nope. You're just the circus in town, la care se aduna toti sa se uite cum isi manifesta prostia si pleaca dezamagiti ca nici macar nu e fun. Si scuipa pe drum. Si, nu stiu, ai scris acolo vreo 7000 de caractere, dar e gen total shit. Exercitii de scriere haotica aberanta si handicapata se fac in notepad cu "do not save the changes" la iesire. Pe mine nu ma infurii, ma deranjezi.

Despre ce i-ai scris lui obvious: **** ****. Din bun simt.

Cu referinta la ce a scris AB: cred ca-ti confuzi gura cu rectul.

Yes, people, it's that time of the year. E timpul sa mori, fa.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2005, 04:43   #10
farabeuf
Senior
 
farabeuf
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 100
Sa moara tzac si pac, marge e ca pantofii aia gregorio rizo, alunga monotonia. :w00t:
__________________
http://video.yahoo.com/video/play?vi...3764& cache=1
farabeuf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2005, 02:07   #11
Airlight
Guru
 
Airlight
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 970
Send a message via Yahoo to Airlight


you won't get that kind of intel from me, marge.

keep bubbling.
Airlight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2005, 03:43   #12
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Marge Gunderson:
P.P.S. @ala cu tomuri de latina in casa (lololoser!): Tua toga suspina etiam est. (Your toga is still backwards.)

Uh, uh, her.
Ramine cum am stabilit: nu pe gura, pe partea opusa.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2005, 19:47   #13
Poetul_garii_de_sud
Novice
 
Poetul_garii_de_sud
 
Join Date: Aug 2005
Location: Orasul Muzelor
Posts: 10
Originally Posted by Marge Gunderson:

Hai, ne concentram... Toata lumea e gata?


Nu.
__________________
Surasul fetei din metrou
M-a fermecat intempestiv
Am inc-o echimoza la activ
exact ca domnul Russell Crowe
Poetul_garii_de_sud is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2005, 01:11   #14
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mai bine mai târziu (din motive de net-crash) decât niciodatä:

Pentru mârlänia cretinä si ignorantä la adresa lui Obvious, reactivez esantionul cu care, acu' vreo douäzeci de ani, Cristian T. Popescu a câstigat concursul de înjuräturi organizat de studentii la medicinä:
**** (editat de admin)
Si una dintre înjuräturile favorite ale lui Radu Caranfil:
**** (editat de admin)

Gata, am achitat.
Redevin gingas:
Mai räsfirat, Tzutzu, mai räsfirat!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2005, 01:47   #15
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Of, Pitbull ce-mi faci, cand reusisem sa ma stapanesc. Asta e.

Aici vorbeam urat.

Redevin gingas:
muie.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2005, 02:16   #16
Airlight
Guru
 
Airlight
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 970
Send a message via Yahoo to Airlight
despre cele de mai sus:

http://www.storemypic.com/uploads/6de1750115.jpg

http://www.storemypic.com/uploads/8e3b99b5c8.jpg

http://www.storemypic.com/uploads/6ffa6b9719.jpg

http://www.storemypic.com/uploads/ab60974068.jpg
__________________
indy.to
Airlight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2005, 18:57   #17
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Marge e ca un sobolan incoltit, vede ca nimeni nu o apara si incepe sa chitcaie dupa ajutor. Nup, nici acum nu poate sa imi fie mila de ea.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2005, 23:32   #18
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Marge Gunderson:
Si mai lasati-ne cu spiritele voastre de turma, la ele s-a redus "Cinemagia"? Hello? Anybody else out there? Daca da, stati ascunsi, ca stati bine Serios... Daca nu se schimba nimic la nivel de management in zona, there's no point in trying to revive the place.

Nu, de fapt e destul de neobisnuita aceasta intamplare, sa ne unim toti in gand asa. Deci, ce invatam de-aici? Ca ori suntem noi toti prosti ori esti tu? Hmmm... I wonder which one is it.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2005, 00:05   #19
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Inainte sä se repeadä madam cu umflatu-n pene cä voi esteti prosti si numai noi estem dästeaptä, aduc un prinos adevärului, amintind cä s-au gäsit douä userite de-ale noastre sä-i pice-n plasä si sä-i cânte-n strunä: europe_east si Bagheera. La drept vorbind, amândouä îmi sunt relativ apropiate (europe numai de pe net, Bagheera si în realitate), asa cä pot garanta cä nu-s slugarnice. Pur si simplu, nu i-au acordat suficientä atentie, s-au läsat amägite, sau poate sunt prea generoase, prea optimiste... In fine - a gresi e omeneste.
Altfel, nu pot sä nu remarc din nou mania ei turmentatä d-a-mboulea d-a da lectii (pitbull trebuia sä dea split de mult... etc.; altä datä s-apucase sä mä "învete" unde sä folosesc majuscule si unde nu, în titlurile topicurilor). Mä rog, dacä asta o face sä se simtä bine, n-are decât.
Hai, Tzutzu, ia face tu una listä, frumos, da? Ce mai trebuie cutare moderator sä facä, si ce nu? Hai, zi, cä tot fu.tere de vânt e.
Asa cä - nexam split. Dacä subiectul "California dreaming" s-a epuizat deocamdatä, pânä va mai înainta filmul si vom avea din nou ce sä vorbim despre el, n-are decât sä rämânä ca un poligon în care Marja de (la) Sigurantä sä facä circ si sä-si capete tributul de ouä clocite si rosii flescäite.
Cristi, regret sincer - dar n-are nici o legäturä cu filmul täu. E un "off-topic" inerent - ghinionul de a beneficia de atentia unei damicele suferinde de S.N.F. si cu psihicu' dus creanga pe aräturä. Marja a dat, Marja a luat(-o)!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2005, 02:03   #20
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Pitbull, tu esti moderator, sau momiie? Daca rolul de moderator nu ti se potriveste, vorbesc cu emi si se rezolva, gasim un tinar sau o tinara mai transanta. Secretul cu Marge Gunderson nu e sa o ignori sa lasi sa scuipe tot, etc, etc, pt ca se abereaza grav pe linga topice. Asa ca, sfatul meu, extrem de interesat, este sa incepi sa stergi acolo unde da Marge cu squirt si sa o trimiti sa dezgroape alte chestii, mortii ma-sii, spre exemplu. Si poti sa stergi si interventia mea, doar dupa ce o citeste pizda.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:27.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells