Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Jan 2009, 23:13   #1
liviah31
Novice
 
liviah31
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
heeelp cu o comedie pls:((

salut,

ma tot stofoc de ceva timp sa gasesc o comedie mai veche... de prin '80 daca nu ma insl.problema e ca nu-mi aduc amine cumse cheama si nici numele vreo unui actor ci doar o scena, care-i cam asa:

trei actrite..surori sau fusesere prieteme foarte bune in tinerete, au fost chemate sa faca un film. una dintre ele face sex cu regizoru(sau tipul care le chemase pentru filmari) care face un atac de cord si moare cu jucarica ramasa vesela.una dintre tipe intra in camera, si incep sa se chinuiasca cum sa-l scunda pe tip.

daca are careva vreo idee despre ce film e vorba..pls reply ca mi-a mancat zilele.ms fain
liviah31 is offline   sendpm.gif
Old 15 Jan 2009, 18:07   #2
victor584694
Senior
 
victor584694
 
Join Date: Dec 2005
Location: Timisoara
Posts: 77
Cred ca e vorba despre asta :

http://www.imdb.com/title/tt0207156/

Apropo, cea care face sex cu regizorul e Joan Collins ! Cine altcineva putea sa fie...?
victor584694 is offline   sendpm.gif
Old 15 Jan 2009, 18:13   #3
liviah31
Novice
 
liviah31
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
OMG esti un geniu! ms muuult muult de tot :oops:
liviah31 is offline   sendpm.gif
Old 15 Jan 2009, 18:47   #4
Led-Ze-Pencil
Banned
 
Led-Ze-Pencil
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 988
Originally Posted by liviah31:
OMG esti un geniu! ms muuult muult de tot :oops:

Ba ar fi daca suspinatii ar cauta, inainte sa intrebe, pe google sau pe www.imdb.com. S-ar economisi o groaza de timp inainte si dupa.

Deci, oameni buni, exista motoare de cautare, Daca chiar nu gasiti aici, scrieti in topic...
Led-Ze-Pencil is offline   sendpm.gif
Old 15 Jan 2009, 22:24   #5
liviah31
Novice
 
liviah31
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Originally Posted by Led-Ze-Pencil:
Originally Posted by liviah31:
OMG esti un geniu! ms muuult muult de tot :oops:

Ba ar fi daca suspinatii ar cauta, inainte sa intrebe, pe google sau pe www.imdb.com. S-ar economisi o groaza de timp inainte si dupa.

Deci, oameni buni, exista motoare de cautare, Daca chiar nu gasiti aici, scrieti in topic...

tu ori ai o problema ori tii musai sa faci cometarii stupide doar ca sa primesti ceva rating pe forum.
liviah31 is offline   sendpm.gif
Old 15 Jan 2009, 22:26   #6
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by liviah31:
Originally Posted by Led-Ze-Pencil:
Originally Posted by liviah31:
OMG esti un geniu! ms muuult muult de tot :oops:

Ba ar fi daca suspinatii ar cauta, inainte sa intrebe, pe google sau pe www.imdb.com. S-ar economisi o groaza de timp inainte si dupa.

Deci, oameni buni, exista motoare de cautare, Daca chiar nu gasiti aici, scrieti in topic...

tu ori ai o problema ori tii musai sa faci cometarii stupide doar ca sa primesti ceva rating pe forum.

De ce?Prima data straduieste-te si tu un pic,si daca nu gasesti scrii.N-are rost sa-ti caute altii filmele(din politete) cand poti si tu.
Suspect de bizar is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2009, 18:09   #7
liviah31
Novice
 
liviah31
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Originally Posted by Suspect de bizar:
Originally Posted by liviah31:
Originally Posted by Led-Ze-Pencil:
Originally Posted by liviah31:
OMG esti un geniu! ms muuult muult de tot :oops:

Ba ar fi daca suspinatii ar cauta, inainte sa intrebe, pe google sau pe www.imdb.com. S-ar economisi o groaza de timp inainte si dupa.

Deci, oameni buni, exista motoare de cautare, Daca chiar nu gasiti aici, scrieti in topic...

tu ori ai o problema ori tii musai sa faci cometarii stupide doar ca sa primesti ceva rating pe forum.

De ce?Prima data straduieste-te si tu un pic,si daca nu gasesti scrii.N-are rost sa-ti caute altii filmele(din politete) cand poti si tu.

si ce dovada ai tu ma rog ca n-am cautat si eu?! de unde stii ca nu m-am chinuit 2 luni inainte sa ma apuc sa fac conturi pe X forumuri si sa sper la un raspuns care sa se si potriveasca cu ce caut?! start thinking before making acusations and show "muscles". da' mai bine incheiem aici ca nu-i sectiunea de flame.
liviah31 is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2009, 19:01   #8
Led-Ze-Pencil
Banned
 
Led-Ze-Pencil
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 988
Originally Posted by liviah31:
Originally Posted by Led-Ze-Pencil:
Originally Posted by liviah31:
OMG esti un geniu! ms muuult muult de tot :oops:

Ba ar fi daca suspinatii ar cauta, inainte sa intrebe, pe google sau pe www.imdb.com. S-ar economisi o groaza de timp inainte si dupa.

Deci, oameni buni, exista motoare de cautare, Daca chiar nu gasiti aici, scrieti in topic...

tu ori ai o problema ori tii musai sa faci cometarii stupide doar ca sa primesti ceva rating pe forum.

ia da mataluta o cautare pe google dupa ""three actresses reunite" adica minimum de informatie pe care il aveai, si vezi unde sta stupiditatea.

http://www.google.com/search?hl=ro&q...C4%83utare&lr=
Led-Ze-Pencil is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2009, 19:07   #9
liviah31
Novice
 
liviah31
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
OMFG u're a genius.NOT!!! get a life kid, relax, get a gf, bagarea-n seama e la alt topic
/ignore from now on
liviah31 is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2009, 19:22   #10
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
liviah31, exagerezi si tu un pic...
Kiss and make up, people!
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2009, 19:35   #11
Led-Ze-Pencil
Banned
 
Led-Ze-Pencil
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 988
Originally Posted by liviah31:
OMFG u're a genius.NOT!!! get a life kid, relax, get a gf, bagarea-n seama e la alt topic
/ignore from now on
sa te bag, sa nu te bag...?
In seama, fireste.

nu uita ca agresivitatea mesajului tau a declansat aceasta disputa. Deci daca o sa ajung sa te bag (in seama, fireste) e numai pt ca ai cautat-o cu orice pret. Si nu ai cautat-o pe Google.

gata, ti-ai regasit cele three old broads, topicul poate fi inchis.
Led-Ze-Pencil is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2009, 20:51   #12
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
liviah31 este modelul prostului care ii atat de prost in prostia lui incat crede ca are dreptate.Pe langa faptul ca proasta-i foarte proasta,nici nu scrie in romana,prefera sa vorbeasca in engleza(de ce?ati ghicit,ca-i PROASTA).
Suspect de bizar is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2009, 21:33   #13
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by liviah31:
relax
Iz sou veri SUX!... :shock:
Get-a-fuck! Get-a-fuck!! Get-a-fuck!!! Get-a-FUCK!!!! GET-A-FUCK!!!!! GET-A-FUCK!!!! GET-A-FUCK!!!!!...---
Cu psihozii se vorbeste la fel cum se vorbeste ei cand vorbeste cu noi, ne-psihozii / dez-psihozii / inpsihozii.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2009, 22:38   #14
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Imi place cum se baga lumea in seama aici, si acum bineinteles o persoana mai "inteligenta" imi va reprosa ca si eu ma bag in seama.

Omul cauta titlul unui film pe care vrea sa-l revada. De ce? Pai sa se bage toti desteptii in seama. Oare nu a intrebat de el din cauza ca nu stia cum se cheama? Ce putea cauta pe google, "sex atac de cord comedie"? Si desteptul bineinteles ca a aparut dupa ce persoana chiar aflase cum se chema filmul. Pana sa apara "auto-proclamatul destept" discutia se purtase pe un ton civilizat, iar apoi ce sa vezi! Defapt cel care cerea numele filmului e nesimtitul. Eh hai ca sunteti tari. Eu zic sa nu va mai dati asa destepti si sa tratati si prostii cu un minim de respect.
Liviu- is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2009, 23:14   #15
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Quote:
Eu zic sa nu va mai dati asa destepti si sa tratati si prostii cu un minim de respect.
Da' cine esti bree tu de ne tragi pe mine la raspundere? Ai facut armata cu fiu-miu?!? Eh, uite ca eu am o boala pe prosti. Prostii n-a-r-e cum sa fie trasi la raspundere cu respect pe cand tu cand zici ca respect n-are cum ca prosti e prosti si notiunea de respect nu stie prosti inseamna ce este din cauza ca e prosti. Capisci now?!... :hmm:
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 17 Jan 2009, 08:34   #16
Led-Ze-Pencil
Banned
 
Led-Ze-Pencil
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 988
Originally Posted by Liviu-:
Ce putea cauta pe google, "sex atac de cord comedie"?
Pai de ce sa caute in limba romana? Nu vezi ce bine sta cu engleza?

Sau poate trebuie sa facem un topic educativ despre cum se cauta pe google sau imdb? Hai sa facem:

Am aratat mai sus ca daca dai cautare pe Google dupa "three actresses reunite" (asa, cu ghilimele) obtineai exact filmul, repet linkul: (da click pe el ca sa te convingi)

http://www.google.com/search?hl=ro&q...C4%83utare&lr=

Dar sa zicem ca nu cautai asa, cauta de ex "old broads". Obtineai:
http://www.google.com/search?hl=ro&q...C4%83utare&lr=

unde pe pozitia 2 e chiar filmul.

Dar poate nu iti venea in cap nici asta sa cauti. Intrai pe imdb, cautai dupa PLOT 'three actresses' - fara ghilimele - si gaseai:

http://www.imdb.com/Find?select=Plot...ee%20actresses

unde pe pozitia 16 vei gasi filmul. Iar "three actresses" e chiar minimum de informatie dupa care sa cauti, zau!
Nu e chiar mare efortul, nu? Decat sa-ti faci cont la x forumuri ca sa intrebi pe unul si pe altul, timp de 2 luni, dupa propria declaratie a suspinatei... De asta spuneam ca inainte de forumuri exista motoarele de cautare.

N-am zis de nimeni ca e prost sau destept, nici nu m-am autoproclamat in vreun fel. Nici macar nu m-am adresat ei personal, ci in general. Urmareste intai atent cursul discutiei inainte sa calci pe gheata subtire, ok?
Led-Ze-Pencil is offline   sendpm.gif
Old 17 Jan 2009, 09:18   #17
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
gata, topic inchis
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells