Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Sep 2004, 09:39   #1
calinul
Junior
 
calinul
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 32
Send a message via MSN to calinul Send a message via Yahoo to calinul
Broken Lizard's Club Dread

Intr-adevar ceva nou. De ce? Pentru ca nu este o comedie-horror. Poate fi socotit drept o comedie dar si un horror. Elementele comice cu cele horror nu se impletesc deloc. La unele faze am ras, la altele m-am speriat. Cred ca este primul film de acest gen. Daca mai spunem ca in "Club Dread" intalnim un cast extraordinar, un loc de filmare super si o poveste atractiva cu siguranta iese ceva bun. De fapt a iesit ceva bun. Jay Chandrasekhar a reusit sa faca si o regie buna, si o interpretare buna. Sincer sa va spun nu am fost incantat de "Super Troppers" - chiar pot spune ca este unul dintre cele mai proaste filme, insa despre "Club Dread" pot spune ca este cel mai bun film sub genul comedie/horror pe care l-am vazut. In mod miraculos te face sa te simti bine si sa regreti cand se termina. Chiar mai mult mi-a placut din primul minut pana in ultimul. Desigur ca putea sa fie mult mai bun. Insa si asa este la un nivel ridicat fata de celelalte. Pentru mine a fost o surpriza! Totdeauna m-am ferit de acest gen de filme. Credeam ca este o pierdere de timp. Adica, daca ma uitam si nu-mi placea o faceam cu mana mea. Insa "Club Dread" a facut sa ma insel in privinta asta. Este bun! Avem elemente horror/comice, gagici, party, un "killer", o super-insula, distractie. Mi-a amintit putin si de "Wrong Turn" Ce putem cere mai mult?

Concluzia: recomandabil!

Grad: 3.5/5

calinul,
out
__________________
www.filmcritic.go.ro

Last edited by Pitbull : 06 Oct 2009 at 20:00.
calinul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells