Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Sep 2003, 15:04   #1
Medwyn
Novice
 
Medwyn
 
Join Date: May 2003
Location: Cluj-Napoca
Posts: 16
Charlie's Angels 2

Fata de prima parte, "ingerasele" sint mai pline de viata, de umor si de glamour. Demi Moore este adorabil de malefica. Citeva staruri in roluri maruntele dar si bad/good guys extrem de chipesi si semi-dezbracati. Un film pentru toata lumea sau doar pentru cei care stiu ei ce stiu. :wink:
Medwyn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2003, 17:48   #2
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
Nu am vazut prima parte, dar filmul asta e o mare mizerie!
Chiar nu inteleg ce cauta Bruce Willis si Bella Caroly in catastrofa asta...
Realizarea tehnica este intradevar impresionanta, tipele sunt una si una, dar totusi nu merita sa vezi un film doar pentru asta...
Subiectul este inexistent, daca intrebi pe cineva care e subiectul filmului in mod sigur cam toata lumea va spune gagici misto, bubuieli gramda, soundtrack dragutz si ... cam atat
Chiar ma intreb cate milioane de $ a inghtit un asemenea film... pardon, e cam mult spus film
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2003, 19:32   #3
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Bruce willis? Yo nu l-am vazut. Sau yo am vazut filmul mai demult. Poate am uitat
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2003, 21:41   #4
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
(Willis avea al doilea inel. Si e omorat.)

Copy-paste de la un alt subiect ca sa va spun de ce nu mi-a placut rahatzelul asta:

"- pentru ca nu prea avea sens;
- slabanogu' chiar nu avea ce cauta in film;
- atatea cameo-uri si nimic de spus;

Si ceea ce ma enerveaza cel mai mult: BOSLEY a fost masacrat. Nu ca nu mi-ar place Bernie Mac, dar personajul era cu totul altul si singurul din intreaga distributie care merita exploatat. Si care poate fi exploatat. Pe scurt, nu mi-a placut pentru ca nu se ia in serios. Nu e penibil, e jucaus ca un copil mic care descopera un ciocan si ramane fascinat, nestiind ca obiectul poate ascunde ceva mai mult. Sau asa ceva. "CA 2: FT" este infantil."


P.S.1: Prima parte a fost si aia slaba, dar asta se joaca cu focu'.

P.S.2: Daca aveti migrene si vreti sa va relaxati usor si nu sunteti un critic obsedat, obsedant si pretentios, "Full Throttle" este un film amuzant si... potrivit. Dar nu mai mult.


Not even!!!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2003, 23:08   #5
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
Chiar ce cauta Creepy thin man pe acolo? Si de ce se lupta el de partea binelui? Doar pentru ca fusese la acelasi orfelinat ca Leo?
Hell_Girl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2003, 08:50   #6
Medwyn
Novice
 
Medwyn
 
Join Date: May 2003
Location: Cluj-Napoca
Posts: 16
MinRep avea mare dreptate in al doilea PS. Si apoi, intr-adevar, nimeni nu a zis ca e un film genial dar uneori avem nevoie si de astfel de filme pentru destinderea neuronilor. :wink: Oricum mi-a placut mai mult decit "Bruce Almighty" unde ma asteptam la mai mult umor.
__________________
When I'm good, I'm very, very good, but when I'm bad, I'm better.
Medwyn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2003, 15:18   #7
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Nu am vazut priul CA si cred ca am stiut de ce. Daca va intrebati de ce am fost la acesta, raspunsul vine trantit in lumea "cinematografica" romaneasca: nu aveam ce altceva sa vad.
Sincer sa fiu nu recomand chiar nimanui acest film, decat unui eventual fanatic al primului film sau cuiva caruia i-a cazut vre-un tronc pe una din actritele principale. Mai mult nu merita comentat.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2003, 15:21   #8
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Am uitat sa spun: mi-e mila de actori...
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2003, 15:57   #9
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Originally Posted by PoliFanAthic:
Am uitat sa spun: mi-e mila de actori...

Show no mercy!
Filmu' asta n-are nici un pic de MOJO!
yeah, baby....
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2003, 19:18   #10
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by Hell_Girl:
Chiar ce cauta Creepy thin man pe acolo? Si de ce se lupta el de partea binelui? Doar pentru ca fusese la acelasi orfelinat ca Leo?

Un comentariu bun. Am uitat sa mentionez chestia asta, desi m-am gandit la ea. In CA 1, Creepy Thin Man era un om de efect: se lupta ca lumea, dadea fiori, iar faza cu smulsul parului era destul de reusita. In CA 2, chiar nu trebuia sa apara, faza cu smulsul parului e exagerata (OVERACTING), iar mie chiar nu imi trebuia sa stiu ca Creepy Thin Man era un orfan roma^n.

Mi-a placut ca trecea de partea binelui pentru ca, la a doua vizionare (da, traiesc!), a ajuns sa fie personajul meu preferat. (ca conturare teoretica, nu ca interpertare)


Shadows and dust!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2003, 19:25   #11
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Nu am vazut unule, deci nu stiu care-i faza cu tipul ala. Era parca picat din cer pentru mine.
Mojo...nici nu m-am putut uita la filmul ala.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2003, 23:21   #12
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mie mi s-a parut ca filmul asta a depasit orice limita a bunului simt...adica oamenii aia chiar au impresia ca eu sunt dispusa sa cred absolut orice? adica ala se plimba prin foc si nu pateste nimic? si ele cad si totusi reusesc sa se urce in avionul ala (sau ce era)? iar toate fazele in care ele fac pe criminalistele si descopera ceara de la placile de surf...sa fim seriosi!

o alta chestie pe care nu am reusit sa o inteleg, este motivul pentru care Cameron Diaz a primit 20 mil $ pentru rol, in timp ce Lucy Liu si Drew Barrymore au primit doar 4...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2003, 10:30   #13
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Ai senzatia ca s-a facut o mare nedreptate, nu? :roll:
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2003, 22:00   #14
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
filmu asta nici nu merita comentat... absolut sub nici un aspect.
Daca toata lumea ar da cu "ignore" la mizeriile astea, in mod sigur si "marii" regizori de la Hollywood s-ar gandi de 2 ori la ceea ce pun pe pelicula
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2003, 09:27   #15
Mircius
Veteran
 
Mircius
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 203
Send a message via MSN to Mircius Send a message via Yahoo to Mircius
Salutare. Sunt un maref fan Charlie's Angels. Mi-a placut prima parte foarte mult, si am vazut acel film de vreo 5 ori. Super amuzant. Dar asteptam cu nerabdare partea a doua. Dezamagitor. Filmul este PREA TRAS DE PAR. Cu o poveste cam aiure-n tramvai, habar nu am ce cauta un actor de talia lui Bruce Willis, care a stat de 15 milioane de ori cu pistolu la tampla in arhicunoscuta serie Die Hard 1-2-3, si nu a facut nici un gest acum si a dat ortu popii. Nici nu stiam ce marunt au luat cele 3 "ingerashe". Dar daca ar fi asha, nu a fost corect. Sunt fan Cameron D si Lucy L. Alta faza care m-a ofticat au fost unele scene de lupat mai ales cand se lupta Cameron D cu Demi ( care arata fantastic in film). Isi rup toate oasele posibile si tot in picioare stau. Hmmmm, poate trebuie incadrat la sectiunea S.F. datorita acestui film, Prodigy (cu cel putin 3 piese pe care le-am recunoscut) mai rasar si ei din anonimatul in care au intrat in ultima vreme. POate mai rasar si ei cu ceva nou. Oricum Soundtrack-ul este bun, si salveaza putin filmu'.
Mircius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2003, 22:47   #16
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
nu cred ca poate salva cineva sau ceva filmul asta!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2003, 09:57   #17
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
E de departe cel mai prost film al anului... nu e nimik de remarcat in el... Nici macar coloana sonora nu este originala, sunt doar niste hit-uri mai vechi.
Sper din tot sufletul sa ia Capsuna de aur, sau cum i-o zice la premiul ala... aaaaaah... era sa uit de Hulk... Uite totusi ca si aici exista concurenta :lol:
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2003, 00:00   #18
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
mai prost decat Matrix Reloaded sau Legally Blonde 2?! Mai sa fie!
E un film super haios. mai misto decat primul Charlie's Angels.
Cat de crispati puteti fi sa nu puteti gusta acest gen de umor?
In primul rand ca e un film fara pretentii, nu-si propune sa faca cine stie ce filozofie, ci pur si simplu sa mentina o buna dispozitie si sa faca multa caterinca, ceea ce, dupa parerea mea, reuseste. Apoi ca nu plictiseste deloc.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2003, 10:19   #19
Mircius
Veteran
 
Mircius
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 203
Send a message via MSN to Mircius Send a message via Yahoo to Mircius
ZMEURA DE AUR ii spune la premiul ala
Mircius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Sep 2003, 21:29   #20
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
Nu cred ca am mai vazut un film asa aberant de foarte mult timp...
Noroc cu C. Diaz.......
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells