Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Dec 2009, 22:15   #1
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Topurile Userilor Cinemagia!

Ma gandeam ca la final de an sa tragem linie si sa vedem care a fost cel mai harnic, cel mai misto, cel mai amuzant, cel mai enervant, cel mai batut in cap, cel mai degeaba, cel mai prietenos, cel mai tare moderator, cel mai varza mod, s.a.m.d.
Nu ar fi necesar sa existe mai mult de 10 categorii si sa incepem mai intai prin a nominaliza pentru ca apoi sa votam.
Ce parere aveti?
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 23:17   #2
Kramer
Guru
 
Kramer
 
Join Date: Apr 2009
Location: Targoviste
Posts: 387
Send a message via Yahoo to Kramer
Eu sunt de acord, daca incetati cu certurile astea penibile, dar ca orice lucru penibil...amuzante.
Kramer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 23:21   #3
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Mi se pare chiar o idee buna. Tot o idee buna mi se pare cea a lui keep, de enciclopedie vie in materie de cinematografie

O alta la care ma gandesc e cea de cel mai promitator tanar cinefil si aici ma gandesc la Disciple si Rapture, persoane de maxim 18 ani. Nu stiu daca mai sunt si alti useri cu astfel de varste si cu atata pasiune pentru film, dar cred ca merita luata in seama aceasta categorie.

Cum multi ne petrecem timpul prin Cafenea, ceea ce nu e chiar de apreciat, as propune si o categorie pentru cea mai insemnata activitate in topicurile despre filme.

Cam atat momentan...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 23:22   #4
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Te-am notat, Kramer!
Cam 15 oameni sa isi dea acordul si incepem.
Eu sunt foarte relaxat.Altii insa...
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 23:26   #5
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Si eu sunt de acord .
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 23:27   #6
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Si eu sunt de acord.Mai ales pe un forum unde oamenii maturi nu lasa loc de maturitate si in loc sa se gandeasca ca paici mai sunt si copii,incep sa vorbeasca vrute si nevrute.....tinta lor fiind doar orgoliul propriu.
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 09:06   #7
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Of course
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 09:47   #8
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by keepwalking:
as vrea sa subliniez doar surpriza mea placuta vizavi de cunostintele cinematografice de factura enciclopedica ale lui windom si im.kino, la care se adauga cea a unor useri mai cu vechime, precum bremen1980 sau chambord.

Acum faptul ca ma uit la multe filme si mai citesc, din cind in cind, cite o carte in domeniu, nu ma face un atoatestiutor in ale cinema-ului. Merci oricum pentru aprecieri. Im.kino le merita din plin, ea chiar are un bagaj vast de cunostinte. Nu stiu cum de nu a aparut mai devreme pe aici.
Revenind la oile noastre, sint si eu de acord cu "numaratul bobocilor", no pro...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 09:48   #9
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Cand eram in liceu o colega a avut initiativa unei minisondaj de opinie si ne-a dat sa completam niste chestionare, am votat cel mai simpatic coleg, elevul model, antimodel, cel mai suparacios, colegul al carui nume il uit in vacante etc.
Evident, colega cea mai morocanoasa si mai suparacioasa s-a suparat cand a aflat ce voturi a primit, a zis ca sondajul e o prostie (desi inainte nu se opusese), confirmand rezultatele.

A mai fost o perioada pe cinemagia cand topurile erau la mare moda, dar, de regula, "minianchetele" astea constituie samanta de scandal. Pe de alta parte, sunt amuzante, eu n-am nimic impotriva, numai sa nu iasa cu certuri!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 11:09   #10
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
oh, da, şi mie-mi plac, mai ales că ele, aci, au fost întotdeauna bine măsluite.

într-adevăr ar fi păcat să se piardă o asemenea "tradiţie".
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 11:50   #11
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cori, tu esti jurist de meserie.
Explicä, te rog, cä orice acuzatie trebuie sä aibä mäcar un minimum de temei: dacä nu probe irefutabile, mäcar indicii concrete, precum si ipoteze credibile privind modalitatea de sävârsire. Altfel, inträ sub incidenta calomniei, a defaimarii, etc.
De exemplu, dacä eu, numai pe baza unor supozitii din imaginatia mea, as spune: "Alegerile din Cernavodä au fost bine mäsluite de Dragomara, aducându-i lui Geoanä 89,7% din totalul national", as fi nu numai imoral (ponegrind ca un porc de câine o femeie nevinovatä), ci si prost ca un bocanc (afirmând un lucru pe care mi-e imposibil sä-l explic rational - fie si doar în principiu) - ba chiar, paranoic!
De-aia o iubim noi pe Dragomara, cä e inteligentä, moralä si cu o personalitate foarte echilibratä si stabilä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 12:02   #12
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Kudos for Pitbull ptr. mesajul de mai sus.


Revenind la topuri, Cinemagia este dispusa sa si premieze castigatorul fiecarei categorii cu premii surpriza; oricum, sa ne grabim cu stabilirea categoriilor, ca indata se termina anul.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 12:09   #13
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
@Pitbull - mai uşor cu golitul sticlelor, dragule, mai exact vroiam să-ţi reamintesc că iar eşti OFF-TOPIC pe forum CineMagia - da' mă rog, astea la tine sunt doar RUTINĂ. scuze de deranj! and keep up the good work!

@Gloria - Let's do it!
Şi vezi de şterge off-topicele de mai sus. thx!

Last edited by Dragomara : 31 Dec 2009 at 12:26.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 12:17   #14
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Puteti propune si voi niste categorii.Orice sugestie serioasa va fi luata in considerare.
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 12:23   #15
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
postare rescrisă... ce pierdere de timp siteul ăsta "cultural"

TOPUL MEU:

cel mai pupincurist= keepwalking, MAI toţi sugacii sub 20 de ani, scuze dar nu am timp de dat nume, Cinemania... pe ultimul loc Corinka
cel mai inteligent = deleted, Mistah J, majoritatea userilor plecaţi
cel mai cult = deleted, Pitbull, majoritatea userilor plecaţi
cel mai IN-CINEMAGIA = Pauline Kael
cel mai harnic=cei are nu au nimic inteligent, interesant şi de bun-simţ de spus (vârsta < 30), cei care la locul de muncă nu fac nimic PRODUCTIV pentru firmă, scuze, dar lista e ffff mare
cel mai misto=ALS, deleted, Mistah J
cel mai amuzant (=cu umor)= Dragomara
cel mai enervant=cei are nu au nimic inteligent, interesant şi de bun-simţ de spus (vârsta < 30)
cel mai batut in cap=cei are nu au nimic inteligent, interesant şi de bun-simţ de spus (vârsta < 30)
cel mai degeaba=mai toţi moderatorii şi cei are nu au nimic inteligent, interesant şi de bun-simţ de spus (vârsta < 30)
cel mai prietenos=deleted, Dragomara (evident nu cu proştii!), mulţi dintre cei plecaţi, PK era unul dintre ei, halebardu
cel mai tare moderator=NU EXISTĂ
cel mai varză moderator= ŞtefanDo, Pitbull, Paul Aramis, CineMania
absolut ok=Gloria, Corinka, Judex, redmen, Lili82
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 12:27   #16
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Dragomara:
cel mai harnic=cei are nu au nimic inteligent, interesant şi de bun-simţ de spus (vârsta < 30), cei care la locul de muncă nu fac nimic PRODUCTIV pentru firmă, scuze, dar lista e ffff mare

De unde stii cat e de mare lista? De unde stii ce face fiecare la munca? Pentrru ca in loc sa lucreze sunt "harnici" pe forum? Nu ii poti judeca dupa asta. Nu ai cum sa stii cat de eficient este fiecare.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 12:32   #17
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by Dragomara:
cel mai amuzant (=cu umor)= Dragomara
cel mai prietenos=deleted, Dragomara (evident nu cu proştii!), mulţi dintre cei plecaţi, PK era unul dintre ei, halebardu

fix ceea ce nu esti!
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 12:35   #18
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by corinka:
Originally Posted by Dragomara:
cel mai harnic=cei are nu au nimic inteligent, interesant şi de bun-simţ de spus (vârsta < 30), cei care la locul de muncă nu fac nimic PRODUCTIV pentru firmă, scuze, dar lista e ffff mare

De unde stii cat e de mare lista? De unde stii ce face fiecare la munca? Pentrru ca in loc sa lucreze sunt "harnici" pe forum? Nu ii poti judeca dupa asta. Nu ai cum sa stii cat de eficient este fiecare.
draga mea, matematica a fost şi va rămâne unul din punctele mele forte, când stai logat (adică dai câte un click cel puţin o dată la 5 minute, altiminteri eşti deconectat) de la ora 8 am la orele 1-2 am de-a doua zi deduc că tu nu faci mai nimic pentru acea firmă, sau cel mult poţi citi un e-mail sau răspunde, cu o mână pe tastatură, la un telefon. oricum nu tb să te simţi vizată, nu la tine m-am referit, însă dacă eu aş fi angajator aş face exact ca firma mea, adică aş monitoriza până şi copiile de pe printer, şi cu prima ocazie te-aş trimite acasă, asta ca să nu mai zic că aş bloca accesul la toate site-urile care nu-s de profil. etc. etc.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 12:40   #19
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Nici nu m-am simtit vizata, eu de regula stau logata dupa-amiaza, azi e o exceptie, recunosc cinstit ca sunt la serviciu si n-am facut mare lucru azi, spre deosebire de zilele obisnuite.

Dar nu stii cum lucreaza ceilalti, poate ca lucreaza dupa-amiaza. Si oricum, in munca doar REZULTATELE conteaza. Degeaba trudesti ca boul (fara nicio aluzie la nimeni), daca nu ai niciun rezultat concret. Este mai apreciat unul care, cu mai putina munca obtine rezultate mai bune. Se numeste EFICIENTA, o stie toata lumea.

Si poate mai sunt si oameni care nu prea muncesc deoarece nu au nevoie, poate ca singurul efort pe care il fac lunar este sa mearga la banca sa incaseze o dobanda grasa si in rest freaca menta. Norocul lor!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2009, 12:42   #20
Im.Kino
Guru
 
Im.Kino
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 944
Originally Posted by Windom:
Originally Posted by keepwalking:
as vrea sa subliniez doar surpriza mea placuta vizavi de cunostintele cinematografice de factura enciclopedica ale lui windom si im.kino, la care se adauga cea a unor useri mai cu vechime, precum bremen1980 sau chambord.

Acum faptul ca ma uit la multe filme si mai citesc, din cind in cind, cite o carte in domeniu, nu ma face un atoatestiutor in ale cinema-ului. Merci oricum pentru aprecieri. Im.kino le merita din plin, ea chiar are un bagaj vast de cunostinte. Nu stiu cum de nu a aparut mai devreme pe aici.
Revenind la oile noastre, sint si eu de acord cu "numaratul bobocilor", no pro...

Cunosc cateva enciclopedii ambulante in materie de cinema - I'm not one of them. Mie "decat" imi plac filmele, atat.
Im.Kino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells