Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Sep 2007, 10:58   #1
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Merita vazut?

Propun un nou subiect despre filme. Vreau 5 argumente sa vad un film sau 5 argumente pentru care nu merita sa dau banii pe bilet la cinematograf.

A vazut cineva filmul "Omul problema" (Den Brysomme mannen/The Bothersome Man)? Merita vazut?
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2007, 12:04   #2
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
ce urat suna... :hmm:
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2007, 12:16   #3
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da!
Voil�* de vezi (la propriu!):
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=14066

E foarte bine lucrat, vizual, ritmat, are atmosferä, continut... Te atinge.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2007, 12:21   #4
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Ar fi interesant sa facem cum a propus initiatorul acestui topic.....adica sa venim cu argumente, poate 5 sunt cam multe totusi...am face aici un fel de Debate (Parli)....e un joc tare interesant...aducem minim 3 argumente pt un film si cine nu e de acord ar trebui sa aduca 3 contra-argumente (de preferintza sa contrazica punctual argumentele aduse anterior)...

Ma rog, asta e ca la carte....noi putem sa aducem pur si simplu argumente si contra-argumente
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2007, 11:09   #5
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Am vazut filmul "Omul problema"
Multumesc pentru argumentele pro.
Este intradevar un film EXCEPTIONAL, care are efect si dupa ce iesi din sala de cinema.

Acum daca vreti sa participati in continuare la jocul propus de mine as vrea si eu macar 3 (daca nu 5) argumente pentru care sa NU merg la filmul "Bunica-i sefa / Georgia Rule"
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2007, 13:40   #6
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Dar unde sunt argumentele? Eu nu vad nici un argument de a vedea filmul...daca tu tot l-ai vazut, poti sa incerci chiar tu sa vinzi filmul!

Asadar, merita vazut? De ce?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2007, 23:24   #7
psycho13
Novice
 
psycho13
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 14
well:
1) Jane Fonda batrana - am eu o faza cu astia batrani inspre final de cariera(nu e Golden Pond sau Guess Who's Coming To Dinner, dar e bun pentru ea...mai ales ca era un fel de Kim Basinger pe vremea ei)
2) Lindsay Lohan giving a totally free blowjob
3) Pana aproape de final nu stii care e adevarul si asta e o schimbare in bine fata multe filme pe care NU le-am vazut recent

Acuma, dc se poate si fiindca mai sunteti pe aici mai tari in alde de astea cu filme si alea-alea: 3 motive pentru care sa nu vezi Memento si Bad Santa? Adica ajutati-ma sa gasesc ceva rau la ele ca sa nu le vad a nspe mia oara

oops, acu am vazut. argumente sa NU mergi la asta. am unu - nu e genu de film care sa merite vazut la cinema. da-l jos de pe torrent si uita-te la el ,dar nu te astepta la o revelatie.
tot nu e prea NU, dar e de ce sa NU mergi la el la cinema
psycho13 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2007, 13:50   #8
seven7seven
Veteran
 
seven7seven
 
Join Date: Jul 2007
Location: Dej, RO
Posts: 194
Originally Posted by psycho13:
well:
1) Jane Fonda batrana - am eu o faza cu astia batrani inspre final de cariera(nu e Golden Pond sau Guess Who's Coming To Dinner, dar e bun pentru ea...mai ales ca era un fel de Kim Basinger pe vremea ei)
2) Lindsay Lohan giving a totally free blowjob
3) Pana aproape de final nu stii care e adevarul si asta e o schimbare in bine fata multe filme pe care NU le-am vazut recent

Acuma, dc se poate si fiindca mai sunteti pe aici mai tari in alde de astea cu filme si alea-alea: 3 motive pentru care sa nu vezi Memento si Bad Santa? Adica ajutati-ma sa gasesc ceva rau la ele ca sa nu le vad a nspe mia oara

oops, acu am vazut. argumente sa NU mergi la asta. am unu - nu e genu de film care sa merite vazut la cinema. da-l jos de pe torrent si uita-te la el ,dar nu te astepta la o revelatie.
tot nu e prea NU, dar e de ce sa NU mergi la el la cinema

3 cazuri in care ar fi bine sa NU vezi Memento:

1) Daca ai dificultati in stabilirea ordinii cronologice a evenimentelor, sau daca te deranjeaza filmele care nu se desfasoara liniar si plicticos, ar fi bine sa nu te uiti la Memento. Sau sa te uiti pe rewind.

2) Daca ai probleme cu memoria pe termen scurt, filmul ti se va parea prea real, si s-ar putea sa te identifici cu personajul principal.

3) Daca ti-e frica de fotografiile Polaroid. Sau de markere. Sau de tatuaje.

Mi se pare stupida chestia, adica.. Sunt multe filme care nu merita vazute, dar in general, nici un film nu seamana cu altul, fiecare are ceva special. Cam orice film merita vazut, macar pentru ca numai filme bune, dauneaza. Mai trebuie sa bagi o doza de muschi, sau de sani, sa nu innebunesti. De-atata film bun.
__________________
Your eyes are weary from staring at the monitor. You feel sleepy. Notice how restful it is to watch the cursor blink. Close your eyes. The opinions stated above are yours. You cannot imagine why you ever felt otherwise.

*snap fingers*
seven7seven is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2007, 07:51   #9
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Originally Posted by illotempore2002:
Dar unde sunt argumentele? Eu nu vad nici un argument de a vedea filmul...daca tu tot l-ai vazut, poti sa incerci chiar tu sa vinzi filmul!

Asadar, merita vazut? De ce?

1. "Omul problema" este un film cu mult umor negru.
2. Este total diferit de tot ce ati vazut pana acum (in special pentru cei intoxicati cu filmele americane).
3. Este un film care isi produce efectele si dupa ce se termina, in sensul ca iti da de gandit...
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2007, 22:05   #10
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
Originally Posted by cornel:
Este total diferit de tot ce ati vazut pana acum
hai, nu mai spune!
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2007, 07:56   #11
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Spune tu Supastare ce film ai vazut care sa se asemene cu "Omul problema" ca as fi tare curios sa vad astfel de filme...

In alta ordine de idei filmul "Omul cu gandacii / Bug" merita vazut? De ce?
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells