Păreri Blink Twice

(2024)

Clipește de două ori

user-59c2857465d85 pe 28 August 2024 01:05
Din acest film slab si penibil am învățat :

Daca esti multimiliardar superfrunos si tânăr, si te vor milioane de femei, tu dor vei viola intreg anul o singura oratanie de femeie feminista la 50 ani cu dinți stricati de dromader

Si o vei face chiar pe insula ta despre care vorbesti la televizor

Si vei aduna alte oratanii care știu sa omoare barbati.

Si toti prietenii tai sunt retardati

Filmul e o mizerie feminista penibila, cu scenariu identic cu mii de alte filme de propaganda feminista:

Toți barbatii sunt niste nenorociti violatori, si trebuiesc ucisi cu totii.

Idee de genocid impotriva barbatilor se repeta obsesiv in toate aceste mizeeii de filme woke

R_Afc pe 23 August 2024 15:15
Clipirea dezordonată
„Blink Twice” este o meditație palpitantă, pe alocuri caraghioasă și nebunească asupra puterii, luxului și a superficialității. Viața este mai plăcută dacă este trăită în imaginație. Adevăratul coșmar este realitatea. Un comentariu virulent despre structurile corupte care guvernează societatea. Oricît de întunecată ar deveni povestea, filmul are totuși un simț al umorului aparte, care se potrivește perfect cu sensibilitatea și ironiile lui Zoë Kravitz, motiv pentru care titlul inițial, adică „Pussy Island”, mi se părea mai potrivit, dar producătorii de la Hollywood au naturelul simțitor, iar un astfel de titul este pur și simplu incalificabil. Ritmul ar putea fi frustrant pentru unii, iar materialul sumbru ar putea fi greu de suportat, dar nu se poate altfel, o satiră trebuie să sară direct la jugulară. Avem oameni frumoși care interpretează… citeşte
mariotom pe 30 August 2024 18:42
Cam ciudat pentru gustul meu . Prima jumatate a fost destul de plictisitor , apoi parca a devenit interesant.Nota de pe imdb e cam mare .Daca nu aveti ce face mergeti sa-l vedeti.