Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Arta gătitului (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96837)

Flavio 25 Feb 2012 20:18

si azi aveam pofta de niste spaghete...=P~

anaemona 25 Feb 2012 20:41

Flavio, nu inteleg de ce nu tii un regim in loc sa te pregatesti de cutit.

ProfetulTau 25 Feb 2012 20:46

Flavio ursul carpatin:))

Flavio 25 Feb 2012 20:53

Originally Posted by anaemona:

Flavio, nu inteleg de ce nu tii un regim in loc sa te pregatesti de cutit.


acelasi lucru ma intrebat si rvn si am sa-ti raspund si tie. nu cred ca am taria necesara sa incep un regim. stiu ca toata treba sta in subconstientul meu insa astept sa se produca acel " declic" cum ii spun eu si sa incep regimul. si sa incepi un regim si sa iesi cu prietenii in oras , si aia sa se indoape cu kfc si alte porcarii si eu sa beau apa plata si sa mananc ierburi parca nu suna bine :D. da stiu ca suna ca o mare prostie ce am zis ultima data insa ete ca am zis :P

anaemona 25 Feb 2012 21:08

Eu zic sa nu mai astepti declicul, mai degraba cauti un grup de vegetarieni cu care sa iesi in oras, macar o perioada :) In fine, apuca-te sa citesti pe tema asta, carti preferabil, nu neaparat despre ce sa maninci, cit carti care sa te motiveze sa-ti schimbi modul de viata.

Flavio 25 Feb 2012 21:09

Originally Posted by anaemona:

Eu zic sa nu mai astepti declicul, mai degraba cauti un grup de vegetarieni cu care sa iesi in oras, macar o perioada :) In fine, apuca-te sa citesti pe tema asta, carti preferabil, nu neaparat despre ce sa maninci, cit carti care sa te motiveze sa-ti schimbi modul de viata.


iti multumesc pentru indrumare :)

caessar 26 Feb 2012 02:24

Prima prajitura pe care o fac: NY Cheesecake:)




rvn 26 Feb 2012 13:17

cezarescule, esti un pericol public,stiai? omori oamenii facandu-le pofta.

SakuraBlack90 26 Feb 2012 19:58

Originally Posted by rvn:

cezarescule, esti un pericol public,stiai? omori oamenii facandu-le pofta.


same here

rvn 03 Mar 2012 20:29

3 Attachment(s)
era cazul sa iau masuri urgente de redresare a regimului meu alimentar,caci altfel, mai aveam putin si dadeam coltu' si nu de alta, dar nu voiam sa credeti ca v-am parasit fara sa ne luam macar "la revedere",asa cum se cuvine si este frumos. astazi,am mancat imparateste. sarmale bune,buuuune rau, la pranz,iar pentru cina,am gatit asta:rulada de pui cu cascaval gouda si garniturica aferenta.
Attachment 1799
Attachment 1800
Attachment 1801
p.s.pana la urma,cred ca o sa-mi cumpar si eu un wok adevarat.inainte de asta, imi voi face asigurare. contra incendiilor, in primul rand...

Flavio 04 Mar 2012 07:59

la revedere :-h

rvn 04 Mar 2012 08:12

Originally Posted by Flavio:

la revedere :-h

a....gata? te duci la cutit?

Flavio 05 Mar 2012 15:12

Originally Posted by rvn:

Originally Posted by Flavio:

la revedere :-h

a....gata? te duci la cutit?

nu, ti-am zis asa pt ca am crezut ca ne-ai parasit... nu ca as fi trist daca ai face asa ceva :))

Sorin87 05 Mar 2012 19:19

Originally Posted by rvn:

era cazul sa iau masuri urgente de redresare a regimului meu alimentar,caci altfel, mai aveam putin si dadeam coltu' si nu de alta, dar nu voiam sa credeti ca v-am parasit fara sa ne luam macar "la revedere",asa cum se cuvine si este frumos. astazi,am mancat imparateste. sarmale bune,buuuune rau, la pranz,iar pentru cina,am gatit asta:rulada de pui cu cascaval gouda si garniturica aferenta.
Attachment 1799
Attachment 1800
Attachment 1801
p.s.pana la urma,cred ca o sa-mi cumpar si eu un wok adevarat.inainte de asta, imi voi face asigurare. contra incendiilor, in primul rand...


imi place cum arata, o reteta ceva?;)

rvn 05 Mar 2012 19:40

Originally Posted by Flavio:

Originally Posted by rvn:

Originally Posted by Flavio:

la revedere :-h

a....gata? te duci la cutit?

nu, ti-am zis asa pt ca am crezut ca ne-ai parasit... nu ca as fi trist daca ai face asa ceva :))

nu.ai vrut doar sa faci misto.daca citeai cu putina atentie mesajul meu, ai fi vazut ca deja ma autoironizasem, ca o masura de prevedere impotiva unor eventuale atacuri. dupa cum am spus si altuia inaintea ta, daca nu-ti place ceea ce gatesc, trage jaluzeaua peste monitor. in felul acesta, ai garantia ca ramane uscat.

Flavio 06 Mar 2012 10:01

Originally Posted by rvn:

Originally Posted by Flavio:

Originally Posted by rvn:

Originally Posted by Flavio:

la revedere :-h

a....gata? te duci la cutit?

nu, ti-am zis asa pt ca am crezut ca ne-ai parasit... nu ca as fi trist daca ai face asa ceva :))

nu.ai vrut doar sa faci misto.daca citeai cu putina atentie mesajul meu, ai fi vazut ca deja ma autoironizasem, ca o masura de prevedere impotiva unor eventuale atacuri. dupa cum am spus si altuia inaintea ta, daca nu-ti place ceea ce gatesc, trage jaluzeaua peste monitor. in felul acesta, ai garantia ca ramane uscat.


ce treaba are ce am zis eu cu felul in care gatesti tu? ai nevoie de psiholog! si nimeni de pe acest forum nu isi poate spune adevarata parere despre felul in care gatesti tu, pentru ca nu au gustat din mancare. aici ne spunem parerea in fuctie de cum arata preparatul nicidecum de cum are gustul. si nu te mai ofusca asa la orice zic....si app. nu stiu cum gatesti.se poate sa nu-mi placa;) :-*

MariaMona 06 Mar 2012 10:16

Peace! :)

Am nimerit din greseala acum doua seri pe romantica un episod din Heston's Feasts - o serie incredibila despre cum se mai poate face mancarea. Pe mine m-a castigat iremediabil - luati de-aici o mostra: Willy Wonka's Chocolate Waterfall

Flavio 06 Mar 2012 10:47

Originally Posted by MariaMona:

Peace! :)

Am nimerit din greseala acum doua seri pe romantica un episod din Heston's Feasts - o serie incredibila despre cum se mai poate face mancarea. Pe mine m-a castigat iremediabil - luati de-aici o mostra: Willy Wonka's Chocolate Waterfall


o emisiune despre mancaruri era si pe euforia, sau il puteti urmari pe jaime oliver

rvn 06 Mar 2012 16:06

@Flavio, de cand ai inceput sa devii activ pe threatul asta, ai atacat in stanga si-n dreapta, cum ai avut chef. dupa cum ai observat, nici Mona, nici Anaemona, n-au tinut suparare la jignirile tale care sunt si-acuma postate, desi, daca eu eram in locul lor, nu ti-as mai fi raspuns mesajelor...
aici, nimeni nu are pretentii de vedeta. si nici macar nu pretinde ca s-ar pricepe la gatit ca un profesionist. tot ce facem, este sa ne mai destindem putin, glumind, cu mult bun simt, despre tentativele noastre culinare. spre sa pricepi si tu, in sfarsit, ca despre lucrul acesta este vorba si te-as ruga sa mai lasi mitocania verbala la o parte, ca ne-am cam saturat de agresori.

vave 07 Mar 2012 19:25

Aici e topicul de gătit. Să revenim la rețete și lăsați discuțiile off-topic. Mersi!

Orice discuție off-topic care nu face altceva decât să lungească micile certuri va fi ștearsă.


All times are GMT +2. The time now is 07:00.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.