Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Oct 2003, 09:22   #21
raven88
Senior
 
raven88
 
Join Date: Jul 2002
Location: Bangkok
Posts: 138
l-am vazut, si sincer sa fiu, nu mi s-a parut cine stie ce... muzica insa e dementiala
raven88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2003, 16:17   #22
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Super

Am vazut si eu trailer-ul si cred ca Tarantino a dat lovitura din nou. A intrat direct pe locul I in topul incasarilor, in a doua saptamina raminind pe locul II.
Am vorbit cu o prietena care s-a intors din State, unde l-a vazut si n-a vrut sa-mi povesteasca nimic, spunind ca vrea sa-mi vada fata dupa ce il vad. Apropo, n-a reusit nimeni sa-l gaseasca pe net ?
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2003, 17:47   #23
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Tarantino - se vede k ii place sa fie original, mai special ... sta el ce sta shi ne arunca pe ecrane ate un film dintr-asta mai sa nu-l uitzi ... sa fie parte din colectzia ta de filme VHS sau DVD

Jackie Brown mie mi-a plakut fff mult numai k a fost catalogat am nashpa de unii critici... + nishte actori super adevaratzi ...


Welcome back Mr tarantino - We missed you!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2003, 05:05   #24
raven88
Senior
 
raven88
 
Join Date: Jul 2002
Location: Bangkok
Posts: 138
se gaseste pe net o chestie destul de buna calitativ, doar ca scrie "property of"...
raven88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2003, 07:10   #25
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
E pai pe aia am vazut-o. Mi se pare foarte bine filmata desi cred ca a scapat de undeva de sus...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2003, 15:45   #26
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Zi mare

Am facut rost de Kill Bill. Diseara fac proiectie acasa :lol:
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2003, 17:33   #27
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Io nu intzeleg de ce nu ashteptatzi sa vedetzi filmul cu Dolby Surround ... nu mai are nici un farmec asha da' asta e ......

Ur choice ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2003, 09:10   #28
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Hoho... Eu am Kill Bill de vreo 2 saptamini, e la mine pe hard, dar nu ma lasa inima sa-l vad.... Astept sa apara la cinema... Si dupa ce-l vad prima oara la cinema, o sa pot sa-l revad acasa de cite ori vreau

Tarantino rulezzz!
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2003, 12:35   #29
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by christi:
Hoho... Eu am Kill Bill de vreo 2 saptamini, e la mine pe hard, dar nu ma lasa inima sa-l vad.... Astept sa apara la cinema... Si dupa ce-l vad prima oara la cinema, o sa pot sa-l revad acasa de cite ori vreau

Tarantino rulezzz!


vedetzi ce oameni shtiu ceea ce fac ? ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2003, 18:19   #30
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Dezamagire

Eu n-am avut atita rabdare si l-am vazut. Nu vreau sa va spun mai mult decit ca sunt cam dezamagit. Ma mai uit o data la el diseara, poate imi place mai mult.
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2003, 08:29   #31
raven88
Senior
 
raven88
 
Join Date: Jul 2002
Location: Bangkok
Posts: 138
exact aceeasi senzatie am avut-o si eu.... pe tine ce anume te-a dezamagit?
raven88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2003, 13:37   #32
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Zicetzi k v-a dezamagit da nu spunetzi nimika concret ... a fost prea cheesy sau prea S.F sau ce ?

tarantino se cam pricepe la filme shi mi-e greu sa cred k filmul va fi nashpa ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2003, 14:26   #33
raven88
Senior
 
raven88
 
Join Date: Jul 2002
Location: Bangkok
Posts: 138
well, in afara de secventa animata, restul mi s-a parut prea cheesy... i know ca tarantino nu a vrut sa faca un film serios, but still... cel putin efectele speciale folosite pt sange... yuk!
raven88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2003, 13:50   #34
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
sange ... yuuummmy! de abea ashtept ... :o
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2003, 16:11   #35
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Slab

Adevarul e ca nu stiu de ce m-am asteptat la altceva, deoarece Tarantino si-a propus sa faca un film de serie B, ca un omagiu filmelor care l-au marcat pe el (western spaghetti, filme chinezesti si japoneze cu samurai si arte martiale, desene animate). Si a reusit. Este un foarte bun "B movie" . Parca, totusi, mi-as fi dorit altceva de la el... Dialoguri slabe, jucat prost, mult singe, care tisneste ca din arteziana, mai ales in parte a doua si lupte spectaculoase (mai faine decit in Matrix Reloaded).
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2003, 11:15   #36
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Re: Slab

Originally Posted by Dan Gerose:
Adevarul e ca nu stiu de ce m-am asteptat la altceva, deoarece Tarantino si-a propus sa faca un film de serie B, ca un omagiu filmelor care l-au marcat pe el (western spaghetti, filme chinezesti si japoneze cu samurai si arte martiale, desene animate). Si a reusit. Este un foarte bun "B movie" . Parca, totusi, mi-as fi dorit altceva de la el... Dialoguri slabe, jucat prost, mult singe, care tisneste ca din arteziana, mai ales in parte a doua si lupte spectaculoase (mai faine decit in Matrix Reloaded).

[size=6]B MOVIE DIRECTOR ???? - io nu shtiu pe unde ai trait tu pana akuma ... da dk tu ai vazut filmele lui Tarantino shi ai curajul sa faci aceata afirmatzie, citez : "Tarantino si-a propus sa faca un film de serie B, ca un omagiu filmelor care l-au marcat pe el..." inseamna k eshti varza shi n-ai nici o treaba cu filmele - shi sa nu te superi akuma k spun asha ... doar un titlu itzi dau ... PULP FICTION

Outta hiiiiier!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2003, 11:51   #37
raven88
Senior
 
raven88
 
Join Date: Jul 2002
Location: Bangkok
Posts: 138
din cate stiu, tarantino a fost vanzator de filme de cat B inaite sa se apuce de facut filme... and no cinema school 4 him either
raven88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2003, 11:55   #38
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Gaandalfe, tu esti varza!!!!
dan Gerose te-a avut la faza asta!
Mai citeste inca o data postul lui!
A spus ca e un omagiu adus filmelor de serie B care i-au influentat creatia!Mai uita-te o data la TRUE ROMANCE. Musteste de chestii "pulp"!
Apropos, Sonny Chiba rulz!
Va salut!

PS no offence, Gaandalf!
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2003, 12:19   #39
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by raven88:
din cate stiu, tarantino a fost vanzator de filme de cat B inaite sa se apuce de facut filme... and no cinema school 4 him either

si asta ce inseamna dk este apreciat ptr filmele lui ? Dk tu nu faci shcoala de film shi scotzi filme kre sunt apreciate de multzi tu crezi k e de vbine sau de rau ?

ia pune-tzi intrebarea asta ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2003, 12:26   #40
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by blitz43:
Gaandalfe, tu esti varza!!!!
dan Gerose te-a avut la faza asta!
Mai citeste inca o data postul lui!
A spus ca e un omagiu adus filmelor de serie B care i-au influentat creatia!Mai uita-te o data la TRUE ROMANCE. Musteste de chestii "pulp"!
Apropos, Sonny Chiba rulz!
Va salut!

PS no offence, Gaandalf!

No offence man ... just our opinions ...
"A adus oagiu filmelor kre i-au influentzat creatzia..." asta inseamna k intreaga lui creatzie este dedicata categoriei B shi k filmele la randul lor dk sunt inchinate categoriei B sun filme de categoria B...TOATE FILMELE - asha cum a zis Gerose ala ...

Oi fi io' nebun ... da tu Blitz potzi sa spui k Pulp Fiction, Reservoir Dogs shi Desperado (hai asta e mai ptr tot publicul) sunt filme de categoria B atunci ai cuvantul meu k nu te mai contrazic ku absolut nimik... da asta nu inseamna k sunt de acord cu tine...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells