Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Aug 2002, 22:33   #21
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mda...n-am vazut intr-adevar nici Human Nature nici True Romance...se poate sa ai dreptate in legatura cu ea...
cat despre Annette Bening, mi s-a parut ca a jucat niste personaje destul de diferite,(chiar daca nici unul dintre ele nu a fost controversat)acesta fiind motivul pentru care eu o consideram interesanta!
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2002, 15:26   #22
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Nu. Cind joci personaje diferite se cheama ca esti actor bun si/sau ai fler la alegerea rolurilor. Trebuie sa-ti testezi limitele si sa intinzi la maximum coarda ca sa fii inclus in categoria "interesant".
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2002, 22:36   #23
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
depinde ce intelegi tu prin "interesant". eu nu consider "interesanti" doar actorii care au roluri ciudate.
mie de exepmlu mi se pare rolul lui Annette Bening din American Beauty mult mai interesant si mult mai complex decat rolul Patriciei Arquette din Adio Iubite (desi si acest presonaj mi-a placut extrem de mult)...si ca tot am vorbit de filmul asta, stii cumva cum o cheama pe actrita care o interpreteaza pe politista?....nu reusesc sa-i retin numele...am tot vazut-o in diferite filme si si ea mi se pare o actrita interesanta.
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2002, 11:47   #24
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Ellen DeGeneres. E buna, e haioasa, dar nu e interesanta. Interesanta e, sa zicem, Frances McDormand. Si, repet, atita timp cit singurul tau punct de referinta e Adio, iubite, nu poti sa dai verdicte despre Patricia Arquette.
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2002, 13:27   #25
dragosequi
Junior
 
dragosequi
 
Join Date: Jul 2002
Posts: 39

Bjork. In Dancer in the Dark. E unica.
dragosequi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2002, 01:54   #26
Arhanghell
Veteran
 
Arhanghell
 
Join Date: Dec 2001
Location: somewhere in the heart of me
Posts: 188
Send a message via MSN to Arhanghell Send a message via Yahoo to Arhanghell
Claire Forlani,pentru ca m-a facut sa simt.
Arhanghell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2002, 23:28   #27
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Claire Forlani in ce film? mie mi-a placut doar in Meet Joe Black...
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2002, 14:02   #28
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Claire Forlani nu e actrita si parerea mea e ca nu e nici interesnata ca persoana. Si pe mine m-a facut sa simt.. O revolta nesfirsita ca una ca ea a scapat intr-un film ca Meet Joe Black... Dar deh! E si Anthony Hopkins om... O fi simtit si el ca si Arhanghell :wink: :lol:
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2002, 11:07   #29
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Claire Forlani nu e actrita dar Cameron Diaz da...hmmm...foarte interesante gusturi...
dupa cum am mai spus mie mi s-a parut ca a jucat foarte bine in Meet Joe Black chiar daca de-atunci n-a mai facut nimic remarcabil...
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2002, 14:03   #30
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Persoana care semneaza cu nicknameul Poison are pretentii de critic serios de film se pare ca dumneaei stapineste nu numai definitia corecta a lui "interesant" dar se pare ca are si toate drepturile legale legate de folosirea lui exclusiva. Define intresting, dear ceva cu mai mult de 3 cute pe frunte care fumeaza tigara dupa tigara si cauta noi experiente erotice, ca in Sex, minciuni si casete video?

Si ce mare rahat e interesant asa la Hopkins ala? Nu vreau sa jignesc pe nimeni de pe forumul asta care, cindva, s/ar fi dorit actor dar, parerea mea e ca un actor e un om cu o personalitate labila (nu in sens patologic) debila chiar (nu in sensul in care se foloseste la unii cai de rasa). Vezi ce a zis Ioan Gura de Aur despre actori si capacitatea lor de a trai/imita mai multe existente.

Un actor bun asa cum il vad eu (mind ca nu urmaresc prea mult jocul actorilor intr/un film ci mai mult cadrele si storyul) e Peter o Toole care, pe deasupra, mai era si un bun cunoscator al lui Shakespeare.

Si, atita timp cit, revenind la Asia Carrera, o tipa care face un adult movie face niste faze pe ecran pe care e u nu le vad/fac prea des zic, cu umilinta: "mama, cit e de interesanta!"

Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2002, 04:46   #31
lecter
Veteran
 
lecter
 
Join Date: Jun 2002
Location: Bangkok
Posts: 171
Send a message via MSN to lecter
Si eu cand vad pe cineva zicand de Asia Carrera ca e actrita ma gandesc ca e foarte interesant, ca subiect pt. un curs de psihiatrie :grin: Acum serios, nu cred ca are rost sa criticam nefondat alegerile unora sau altora, actorii/actritele mentionati pe-aici sunt toti f. apreciati pe plan international, asa ca deja e vorba doar de gustul fiecaruia.
lecter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2002, 11:14   #32
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Luati un ciocanel pneumatic si aduceti/l sa imi verificati reflexele, hehe. Faza cu Asia Carrera a fost la hoha, asa.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2002, 15:22   #33
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Gata? Ti-ai sters spumele de la gura? Ce te face sa crezi ca numai tu ai pareri categorice? E clar ca tot ce spune fiecare e opinia sa, dar n-am crezut ca mai e cazul sa scriu dupa fiecare posting imho, ca Amyd. Dar daca tu esti genul care are nevoie sa i se dea explicatii de subsol dupa fiecare fraza... treaba ta. Eu n-am timp. Cit despre atacurile personale... Nu ma obliga sa-ti raspund.
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2002, 11:57   #34
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Cred ca textul era mai degraba asa:
"pune/te/n genunchi si reprezinta/te
ridica/te
sterge/te la gura
si/acum prezinta/te."

O parere personala, extrem de subiectiva, ca tot ce am afirmat pina acum, de altfel.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2002, 23:50   #35
bryce
Junior
 
bryce
 
Join Date: Sep 2002
Location: bucuresti
Posts: 46
Send a message via MSN to bryce Send a message via Yahoo to bryce
angelina jolie in gia, julia roberts in pretty woman, tipa din al cincelea element(mila yovovici parca)
bryce is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2002, 20:51   #36
Amyd
Guru
 
Amyd
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 429
Originally perpetrated by dear Poison
Quote:
dar n-am crezut ca mai e cazul sa scriu dupa fiecare posting imho, ca Amyd.

Umilul meu "imho" e doar o mica forma de aplicare a conceptului de netiquette pe care imho (sic) nu ar strica sa si-l insuseasca mai multi dintre romanii care valseaza pe Internet. Asta pentru ca mediul anonim si apersonal care e forumul asta de discutii da mai intotdeauna nastere la interpretari gresite, ridicari de tensiune, agresivitate gratuita si flame-wars-uri.

De aceea, zic eu ca prostul, la unele subiecte adaug imho ca sa atrag atentia ca e doar o parere si nimic mai mult. Daca vorbesc despre tipurile de pelicula sau daca va rasari soarele maine, atunci nu mai folosesc sintagma imho, pentru ca acolo nu mai sunt pareri (nici macar categorice) ci fapte, if you see what I mean.

Revenind la subiect, we like Uma Thurman because "Even Cowgirls get the Blues".

Salutari,
Andrei
Amyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2002, 14:53   #37
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Irina Petrescu, pentru Valurile Dunarii si alte cateva care nu-mi vin acu' in minte pentru ca rar avem ocazia sa le revedem, de obicei sub forma unor copii foarte proaste la TV.

Si de la Hollywood: Bette Davis, pt. "All about Eve" si alte cateva; Katherine Hepburn pentru "African Queen"; si... da, sunt de acord si eu cu Christine Scott Thomas (pt. "Horse Whisperer") si intr-o oarecare masura cu Julia Roberts.


<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: Semaca pe 2002-09-24 15:54 ]</font>
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2002, 12:47   #38
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Quote:
On 2002-09-23 21:51, Amyd wrote:
Originally perpetrated by dear Poison
Quote:
dar n-am crezut ca mai e cazul sa scriu dupa fiecare posting imho, ca Amyd.

Umilul meu "imho" e doar o mica forma de aplicare a conceptului de netiquette pe care imho (sic) nu ar strica sa si-l insuseasca mai multi dintre romanii care valseaza pe Internet. Asta pentru ca mediul anonim si apersonal care e forumul asta de discutii da mai intotdeauna nastere la interpretari gresite, ridicari de tensiune, agresivitate gratuita si flame-wars-uri.

De aceea, zic eu ca prostul, la unele subiecte adaug imho ca sa atrag atentia ca e doar o parere si nimic mai mult. Daca vorbesc despre tipurile de pelicula sau daca va rasari soarele maine, atunci nu mai folosesc sintagma imho, pentru ca acolo nu mai sunt pareri (nici macar categorice) ci fapte, if you see what I mean.

Revenind la subiect, we like Uma Thurman because "Even Cowgirls get the Blues".

Salutari,
Andrei


Treaba cu aplicarea netiquettei e foarte buna, intr.adevar, ca metoda de temperare a unor suflete mai temerare, asa ca al meu, sa zicem. Sint insa impotriva lui in my humble opinio. Virtute crestina sau nu, smerenia nu ma caracterizeaza. In plus, ar deveni obositor sa spui mereu "parerea mea". E clar ca o gramada de lucruri vorbite aici sint subiective, si e nevoie de un IQ egal cu numarul prezervativelor Durex dintr.un set de 3 sa iti dai seama cind e vorba de o interpretare sau nu. Si, in plus, chiar daca se mai da cu bita in balta, nu se face gaura in cer, nu? Nu cred ca limbajul de pe acest site ar trebui sa fie unul pseudo-academic. Eu cred in limba vie, si in copiii ei risipitori, bad words (when appropriated, accourse). In fond, sa dam un touch mai putin profan, ce e injuratura daca nu un blestem desacralizat (fara forta, hence) prin trivializare?
Amyd, fara nici o rea intentie, te rog sa primesti de la mine acest trandafir alb si esarfa mea albastra, sa ti.o legi la umar. Tu esti cavalerul, arbiter elegantiae al sightului. Eu sint o printesa rara. :smile:


PS Mai stiu si alte zicale si snoave populare.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2002, 20:09   #39
Amyd
Guru
 
Amyd
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 429
Ouch, "printesa"? Please don't be limp-wristed as well, ca fug. :lol:

Salutari,
Andrei
Amyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2003, 14:23   #40
raven88
Senior
 
raven88
 
Join Date: Jul 2002
Location: Bangkok
Posts: 138
Juliane Moore pt ca a jucat in "Boogie Nights" & then a interpretat-o pe miss FBI agent Clarice in "Hannibal"
Angelina Jolie pt "Girl, Interrupted" si "Original Sin"
Meg Ryan pt "The Doors", "Courage Under Fire", "Hanging Up" si "Sleepless in Seattle"
Jodie Foster pt "Taxi", "Tacerea Mieilor", "Contact"
Juliette Binoche pt "Chocolat"
Natascha McElhone pt "Picasso"
Claire Danes pt "Rome+Juliette" si "Les Miserables"
Natalie Portman pt "Leon"
Milla Jovovich pt "5th Element", "Jeanne d'Arc"
Emma Tomphson pt "Remainings of the Day"

should i stop or should i go (on)? :wink:
__________________
In the shadows of future passed
The magician longs to see
One chants out between two worlds:
Fire walk with me!
raven88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:34.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells