Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Nov 2011, 15:56   #61
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by Chambord:
Pai aici e shpilu'. Ca un Pollock poti sa ti-l faci singura Iti trebuie doar cateva cutii de vopsea. Ca imaginatie nu ma indoiesc ca ai

pai trebuie sa nu intre culorile una in cealalta. si daca e cu vopsea trebuie sa stea undeva sa se usuce, cica. nu e asa simplu. colantarea se poate face mai repede.

si cica nu poti avea atat de multe culori. ca nush ce spune legislatia romana ca sa ai nu stiu ce % dintr-o singura culoare... pf... birocratia asta!
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:56   #62
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by aniela07:
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Daca vrei sa fii matroana atunci : http://www.flickr.com/photos/joanna8555/3863843102/

Nu uita ca pentru a 2a culoare trebuie sa ai si un costum de pimp(in cazul tau pimpette) [/url]

roz nu mai vreau! nu mai vreau sa aud! dupa ce mi-am facut o combinatie de roz si gri in sufragerie, NU! roz nu! rozul nu e bun de nici o culoare! nu!

dar a doua DAAAAAA. im iau si haina de blana din Obor cu o culoare fosforescenta asa.... si cu palarie cu boruri largi. it is a MUST.
da' costumul ala sugerat de tine nu prea e de pimpette asa. e destul de soft. parca movul masinii ar merge cu un galben. hm... food for thought...

Pai se rezolva ca eu stiu sa desenez,chiar am ambitii sa devin artist si iti fac intr-o zi o schita de costum si te duci la domnu' croitor cu materialele sa-ti faca costumu' ca nah imaginea trebuie pastrata.Se rezolva si cu Master Splinter nu-i problema.Il desenez cand le da cu toiagu' lui peste ceafa la testoase ca mananca junk food(pizza).Uite si un sample de-al meu:http://imageshack.us/photo/my-images/546/dsc01772o.jpg/
Nu fi dura,sunt totusi la inceput ca procrastinarea asta e o javra.
Apropo,e copie deci nu imi asum nici un merit decat acela de a reproduce cat mai bine originalul.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 16:06   #63
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
mai aniela, hai sa iti mai recomand eu ceva pt bolidu tau....
sa il faci rosu, pui un cal galben pe aripa din stanga, steagu italiei pe plafon, boxe in tot portbagaju, si suspensii de alea ca la Snoop Dog, si iesi pe Magheru asa
ce zici?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 16:08   #64
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
pai pentru shobo am deja o prietena care mi-a desenat unul pe cascutza pentru escalada / bicicleta in bucuresti. acum as putea pune 2 shobo... o sa fie un matiz eclectic asa.

pas mal desenul. persevereaza. nici prietena mea nu deobrdeaza de entuziasm de productie artistica. deseneaza numai cand are ea chef. mi-a facut si un gandac pe un tricou. foarte reusit. am incercat sa o conving sa facem bani din asta, dar degeaba. unde-i suflet de artist nu-i suflet de intreprinzator, unde e foame de bani, ciuciu talent...

Last edited by aniela07 : 15 Nov 2011 at 16:10.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 16:10   #65
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by iiii:
sa il faci rosu, pui un cal galben pe aripa din stanga, steagu italiei pe plafon, boxe in tot portbagaju, si suspensii de alea ca la Snoop Dog, si iesi pe Magheru asa
ce zici?

combinatia rosu/ galben nu e rea. da' steagul italiei ce are a face in toata afacerea asta? si in portbagaj nu pot pune nimic ca trebuie sa incapa sacii de dormit + tzoalele cand mergem la munte.

suspensii de snoop dog... asta suna bine. raulean asa. imi place. am notat.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 16:11   #66
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ferarri = italia , cum sunt Mini alea cu steagu UK pe plafon comprendre?

(rosie, cu un calut pe aripi, galben = aluzie la Ferrari )
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 16:18   #67
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
hm. ferrari. da. cunostintele mele auto sunt limitate. aia cu Mini o inteleg. asta cu ferrari nu prea. si am dat si google si au si niste masini urate. da' urate cu spume, nu asa. nu-nteleg de ce ar da cineva o carca de bani sa-si ia asa o uratenie. mercedesul parca e mai frumos, desi si ala e cam lipsit de imaginatie asa.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 16:20   #68
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by aniela07:
pai pentru shobo am deja o prietena care mi-a desenat unul pe cascutza pentru escalada / bicicleta in bucuresti. acum as putea pune 2 shobo... o sa fie un matiz eclectic asa.

pas mal desenul. persevereaza. nici prietena mea nu deobrdeaza de entuziasm de productie artistica. deseneaza numai cand are ea chef. mi-a facut si un gandac pe un tricou. foarte reusit. am incercat sa o conving sa facem bani din asta, dar degeaba. unde-i suflet de artist nu-i suflet de intreprinzator, unde e foame de bani, ciuciu talent...

La mine e si foame de bani si am si cativa stropi de talent,lipseste exersatul insa.Incerc sa desenez zilnic, sa intru intr-o rutina ca sa nu mai am perioade ca inainte cand desenam o saptamana si dupa aia frecam motanu' 3-4 luni pana imi aduceam aminte iar.Uite,asta de exemplu l-am facut cand m-am apucat iar de desenat,acum 5-6 luni dupa care a urmat o pauza lunga pana acum 1 luna jumate cand mi-am bagat mintile in cap.
E copiat si ala dintr-un comic book,dar doar din ochi.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 16:24   #69
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
eu chiar nu inteleg de unde atata delasare la oamenii care au macar un strop de talent. eu daca as putea desena, as face o mie si una de chestii ca sa le vand ca hand-made. as exploata orice panza, orice fimo, orice orice orice. nu e drept!
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 16:33   #70
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by aniela07:
eu chiar nu inteleg de unde atata delasare la oamenii care au macar un strop de talent. eu daca as putea desena, as face o mie si una de chestii ca sa le vand ca hand-made. as exploata orice panza, orice fimo, orice orice orice. nu e drept!

Poti sa inveti sa desenezi chiar daca n-ai talent.Stii tu vorba aia "practice makes perfect".Apropo de delasare,cand terminasem clasa a 9a puteam sa ma transfer la liceul de arta,chiar am fost acolo sa vad cum opereaza si era o profesoara care mi-a aratat cam ce faceau.N-am vazut decat tigri de diferite marimi trasi la xerox si lipiti pe foaie si alte animale iar la sfarsit m-a pus tanti sa-i reproduc un pepene si o vaza care stateau pe un mic postament.Evident ca n-am vrut,eu vroiam sa invat sa fac personaje de benzi desenate pe atunci(si acum tot asta vreau) si ce se facea la liceu acolo era diferit.Trageam de mama sa plecam,ii faceam semne ciudate cand nu se uita profesoara.Acum dupa ce-am studiat putin am realizat ca era un scop pt toate alea.Prostia omeneasca,ce sa-i faci
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 09:44   #71
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Aniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiela! pls, ne mai zici si noua ce vrei sa mai cumperi azi?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 09:57   #72
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
nimic. gata. am obtinut o reducere de 50 ron de la aia de colanteaza. avem bani sa mergem in week-end la munte. nu mai vreau nimic. viata e frumoasa si perfecta. va mai anunt aici cand imi vin idei. poate saptamana viitoare cand iau salariul
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 10:09   #73
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ce culoare o faci? ca asta nu cred ca am inteles.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 11:06   #74
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
ne-am hotarat sa o facem verde-galben.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 11:17   #75
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
jamaica style!!!! si nu puneti si o frunza de maria?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 12:05   #76
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
nu pot. ca numai 1/2 din detinatorii masinii sunt adepti. si cealalta jumatate e impotriva
lasa ca ma fac eu mare si imi iau eu o masina numai si numai a mea. sa vezi atunci distractie!
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 12:10   #77
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
daca nu o faci cu Hello Kitty sau Nyan cat nu ai ambitie, ma jur, dar tinand cont ca e si masina ta, zic sa pui o frunza de maria numai pe 1 portiera
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 13:27   #78
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
nush ce-i Nyan asta, da' cu hello kitty mi-as face. desi nu prea inteleg eu de ce lumea e innebunita dupa hello kitty, asa ca statement mi-as pune pe masina.

aaaaa. nuuuu. stiu! o pun pe Emily. Emily imi place, da! o pun pe Emily rauleana! neaparat!
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 13:52   #79
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ia cauta pe iutub, Nyan cat song! enjoy
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 14:53   #80
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
nu ma impresioneaza biscuitele asta de pisica. dar mi l-as putea pune sonerie la telefon pentru birou. daca mai oracaie vreun telefon pe aici, bag un nian nian nian din asta pana ii scot din minti...
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells