Fast and Furious 9 va începe filmările anul viitor

de Cristina Grigore în 7 Sep 2018
Producţia a fost amânată cu un an, lansarea fiind stabilită acum pentru 10 aprilie 2020

Programat iniţial să fie lansat în 2019, următorul film Fast and Furious a fost amânat pentru aproape un an. Potrivit starului acesteia, Vin Diesel, lansarea a fost stabilită pentru 10 aprilie 2020.  De altfel, Justin Lin a fost recent confirmat la cârma lui Fast and Furious 9 - regizorul este un obişnuit al francizei, căci tot el s-a ocupat şi părţile 3, 4, 5 şi 6 ale francizei.

GeeksWorldwide.com notează că a noua parte va începe filmările în aprilie 2019 şi va fi continuată (cel mai probabil) pe marele ecran tot sub bagheta lui Lin, astfel că celebra serie va ajunge la al zecelea film.

Actriţa Jordana Brewster va reveni în rolul Miei Torrento, sora lui Dom. Nu este clar însă dacă şi cum va fi readus în poveste personajul regretatului Paul Walker, Brian, deşi fraţii acestora au solicitat recent producătorilor să găsească o soluţie în acest sens. Distribuţia este neclară şi în rest, iar detalii legate de scenariu nu au fost date până acum publicităţii.

Este foarte posibil ca şi Dwayne Johnson să lipsească din Fast and Furious 9. Starul a avut unele disensiuni cu Vin Diesel la filmările lui The Fate of the Furious, iar personajul său va apărea într-un spin-off al seriei intitulat Hobbs & Shaw, în care îl va avea alături pe Jason Statham (Johnson a promis o producție distractivă, în care vom vedea „cea mai tare luptă din istoria filmului”).

Exploreaza subiecte similare:

Vin Diesel, Justin Lin, Jordana Brewster, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jason Statham

Alte știri din cinema

Debutul regizoral al actriței Kristen Stewart, primit cu aplauze la Cannes

The Chronology of Water, primul film regizat de Kristen Stewart pare să devină rapid atât un favorit al fanilor, cât și al criticilor, având premiera în cadrul secțiunii Un certain regard

Destinaţie finală 6, cel mai bun debut al francizei

Filmul lui The Weeknd, în schimb, are parte de un prim weekend lipsit de strălucire

Apar primele reacții de la Cannes la noul film al lui Ari Aster, Eddington

Deși premiera de pe Croazetă a fost întâmpinată cu aplauze de aproape șapte minute, cel mai recent film al lui Aster a primit recenzii mixte

Scarlett Johansson revine pe Croazetă cu debutul său regizoral, Eleanor the Great

Actrița vine pentru prima dată la Festivalul de Film de la Cannes în calitate de regizoare, debutând în cadrul secțiunii Un certain regard

Părerea ta

Spune-ţi părerea
carmen_angelus_romila pe 7 septembrie 2018 11:58
Mai este ceva de asteptat , dar ceea ce este imbucurator, este faptul ca realizatorii seriei de super filme "Fast and Furious" nu se lasa si vor realiza si cel de-al noua-lea produs.

Spune-ţi părerea

Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.
jinglebells