Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

View Poll Results: Sa fie debanat Halebardul?
sa fie debanat 7 43.75%
sau sa fie debanat 2 12.50%
debanat dar sa dea o bere la baietii de pe forum 7 43.75%
Voters: 16. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Jun 2009, 14:47   #1
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Debanarea lui Halebardul

Dragii mei,astazi a mai plecat unu' dintre noi,cum cade cate un proiectil de ban ca un scuipat al Domnului,pac p-ala care e mai fara pile.Keep,vino sa ne rugam impreuna,sa facem o mantra.
Cer debanarea lui Hale,cine e de acord?
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 30 Jun 2009, 14:49   #2
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Pauline, o ceri degeaba, nu are rost. Topicul acesta va fi inchis, sunt aproape sigura.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 30 Jun 2009, 14:49   #3
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Cori ,esti de acord,citesc in ochii Umei asta.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 30 Jun 2009, 14:51   #4
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
nu am sa inchid topicul, dar hale tot dupa cinci zile va fi debanat
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 30 Jun 2009, 14:53   #5
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Stefan,vad o urma de umanism,this is the begining of a beautiful friendship Si te rog sa-l aduci pe ALS inapoi.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 30 Jun 2009, 14:53   #6
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Pauline Kael:
Cori ,esti de acord,citesc in ochii Umei asta.

Cu ce, cu debannarea sau cu inchiderea topicului?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 30 Jun 2009, 14:56   #7
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Cu toate,draga,cu toateNu-i greu paloshul cela? Sa nu ne ranesti (Si eu m-am spalat pe dinti cu Colgate).
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 30 Jun 2009, 15:24   #8
vicki
Senior
 
vicki
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 93
Originally Posted by Pauline Kael:
Dragii mei,astazi a mai plecat unu' dintre noi,cum cade cate un proiectil de ban ca un scuipat al Domnului,pac p-ala care e mai fara pile.Keep,vino sa ne rugam impreuna,sa facem o mantra.
Cer debanarea lui Hale,cine e de acord?

no shit , da de ce l-au banat??????
vicki is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 00:33   #9
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by vicki:
no shit , da de ce l-au banat??????
S-a luat de un scenarist.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 01:03   #10
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Propunere pentru supermoderatori si admini: cred ca se impune crearea unei noi sectiuni, Debanati-l/o.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 02:06   #11
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nah, nici vorbä... Ar fi prea mult, pentru un fleac atât de mic. Mai bine sä fie clar pentru toatä lumea ridicolul acestor exercitii de frictionalitate: "debannati-l pe X, Y sau Z", numai fiindcä-i e simpatic lui A, B sau C - de parcä noi l-am fi bannat de flori de mär. Nicäieri în regulament nu scrie cä "deciziile administrative se iau prin vot popular, plebicist, poll online, etc."; tocmai tu, Corinka, ar trebui sä-ti amintesti de exceptiile de neconstitutionalitate - ca si, pe de altä parte, de luciditatea proprie oricärui magistrat, când spui chestii de genul: "n-am prea urmärit ce s-a întâmplat, nu stiu de ce e bannat, dar cer sä revinä". Cum ar da o asemenea atitudine în instantä - mmm?
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 02:27   #12
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
n-aveti somn?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 02:51   #13
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Acu' n-avem, da' poate ne-aduce mai pe searä.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 08:23   #14
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
@Pitbull
Am cerut eu debannarea cuiva fara sa stiu pentru ce a fost bannat? Doar am intrebat de ce a fost bannat un user si dintr-odata am fost introdusa (onorific, poate, ca altfel nu) in nu stiu ce harem!

In privinta postarii mele de mai sus, faceam misto, n-ai sesizat ironia?

Singura data cand am propus debannarea cuiva a fost in cazul lui Pauline, dar si atunci am votat pentru debannare doar dupa un "termen de incercare", se poate verifica.

Am spus ca nu-i iau apararea nici lui Judex, dar, totusi, spiritul meu justitiar [ aici parca ar fi scris un viitor scenarist buftean ] m-a facut sa intreb de ce impotriva lui Stefan_c nu s-a luat nicio masura?
Si continuu cu o alta intrebare: De ce Judex nu a primit nicio sanctiune cand i-a spus Dragomarei, citez: Ia mai du-te-n pizdoiu' ma-tii!. Adica sunt persoana care pot fi jignite fara a se lua nicio masura, in timp ce daca atingem altele, chiar si numai cu o floare [virtuala, desigur!], suntem aspru pedepsiti?

Pit, te rog sa nu interpretezi ca as avea ceva cu tine, Doamne fereste, din contra, te stimez si am toata aprecierea pentru tine, esti una dintre putinele persoane de pe forum carora le-as regreta sincer eventuala plecare de pe cinemagia. Dar m-ai provocat tocmai pe mine, desi am mai sustinut ca nu userii trebuie sa hotarasca cine sa fie debannat, ci conducerea, ceea ce nu ii poate impiedica pe useri sa faca propuneri, cum am facut si eu in cazul lui Pauline.

Intrebarile de mai sus erau mai mult retorice, dar, daca raspunde cineva, e mai bine!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 09:43   #15
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
#2
Mistah J
Guru




Join Date: Nov 2006
Location: Arkham Asylum for the Criminally Insane... with Harley Quinn
Posts: 682
Quote:
Unii utilizatori (k d ex eu) orikum nu citesk k skrie ALS p forum pt k e f greu d urmarit.
Akum ashteptam sa s duka si supusii lui.
Halebardul a fost banat din cauza unuia ca Mistake ,care a intrat pe topicul lui Hale cu Joc virtual si l-a luat la misto.Keep a sarit si el a puna paie pe foc ,si Hale care e un barbat adevarat a ripostat si a luat ban(acum Stef regreta).Mistake asta are cinci clone(Gengar,alakazam,altele p-aici,nu ma obosesc) este un post-adolescent intarziat,insolent si inutil.De asta a luat Hale bann pt ca se implica,posta,se juca,pt ca altii sa fie platiti ca unii se distreaza.Iata pe cine apara ilustrul regizor/scenarist Keep,pe acest MistakeJ care arunca asa ca te o postare negandita si pe urma se da lovit(Stefan ii stie antecedentele)(Keep regreta ca Hale a luat bann,dar cam tarziu).Halebardul nu e o carpa efeminata sau un user razgaiat si obraznic,se stie ca l-a pus la punct pe Suspect de bizar cand acesta din urma il injura fara sens pe ALS.Asa ca desi pareti ca tineti la forumul asta,habar n-aveti.O sa deschid si eu niste topice,discutii(am un caietel) cand se intorc Hale,ALS ,Ambra,etc.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 09:49   #16
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
fara Hale a-nceput sa bata alizeul frunza-n dunga p'acilea
Chambord is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 09:52   #17
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Exact,eu nu ma mai implic,pt ca si eu am fost tratata aiurea,iti piere cheful sa mai scrii on topic(,scriu intr-un caiet,ce filme am vazut,ce vreau sa vad,am liste intregi,cu subiecte).Ne e dor de Halebardul Banarea te inraieste si te face mai absent,nimeni nu te plateste ,vb lui Hale,faci totul din placere,iar altii isi iau salariul din asta.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:00   #18
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Pauline, sunt curios cam ce scrii tu in caietzelu ala Zi-ne si noua nu fi rea, plsssssssss
Chambord is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:03   #19
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Sunt prea suparata pe forumel.Mi-am adus aminte de toate nedreptatile,de toate provocarile,manipularile,de toata indiferenta,ura si invidia...daca nu era ALS nu ma debanau niciodata,si pentru ce?
Chiar e aiurea ca Halebardul a LUAT DOAR EL BAN.Iar se fac discriminari,e firesc ca oamenii sa se retraga,tie daca se rade de tinesi ti se inkide usa in nas,mai intri acolo de unde esti izgonit?
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 10:16   #20
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Pauline, e firesc sa fii suparata dar gandeste-te ca dincolo de cei care te-au banat sau te-au sicanat sunt cei care te-au asteptat si au vrut sa vii mai repede inapoi. Daca pentru primii ai resentimente, celor din urma ce le oferi ? Acelasi lucru ? Time will heal your wounds. I shall wait.
Chambord is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:16.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells