Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Mar 2003, 09:20   #1
theo
Guru
 
theo
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 406
poate ca un pic de cenzura nu strica

... si asta pentru ca la rubrica "voi despre filme" limbajul "cinefililor" a inceput sa o ia pe aratura. Despre limba romana, aflata in mare suferinta, ce sa mai vorbim... Ma asteptam ca aceasta rubrica a forumului sa se apropie cat de cat de comentariile de pe IMDb sau Amazon. Uitasem ca traiesc in Romania. Cred ca forumadmin are aici un cuvant greu de spus.
theo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2003, 10:08   #2
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Si eu sint de parere ca sectiunea cu pricina are mult de suferit datorita comentariilor superficiale sau pline de platitudini. Mai mult, unii acorda note unor filme pe care inca nu le-au vazut. Daca e sa fie blurb, macar sa stim si noi .
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2003, 16:06   #3
Frodo
Senior
 
Frodo
 
Join Date: Feb 2003
Location: Shire
Posts: 90
Send a message via Yahoo to Frodo
La "voi despre filme" sunt de acord, dar e normal, nu? Acolo apar si cei care sunt neinregistrati! Adica vine unu, se uita si el pe site, si da si el cu parerea! Mai zice cate unul ce cool e Matrix Rerereincarcat pe care nici macar nu l-a vazut! :o :o :o
Frodo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2003, 11:46   #4
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Imi repet nemultumirea fata de mesajele existente la Voi despre actori. Care e politica Cinemagiei vizavi de platitudinile, superficialitatile si nonsensurile scrise acolo? Vreti sa atrageti useri noi care, o data ce au votat niste filme, sa se mai intoarca - poate - pe site, sau vreti sa ridicati si voi stacheta, cum face www.amazon.com ? Nu de alta, dar daca faceti un lobby mascat pentru anumite filme, un user ca mine, care citeste exaltarile lor, fuge imediat de pe site, si nu in directia salii de cinema, sure thing. Inteleg ca o sa aduceti critici care, cit de cit, cunosc cel putin date tehnice despre filme, si ne invata care e distinctia intre free-cinema si mai stiu eu ce. Ei o sa recomande filme, copiii au sa le vada au ba, I'm OK with that. Cind insa recomandarile le fac oameni care nici macar nu au vazut filmul, situatia se impute, si inca de la cap. Mai treceti o data pe la sectiunea cu pricina si o sa va simtiti ca la Olimpiada de Semnul Exclamarii!
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells